2018-10-08 19:27:55; Aktualizacja: 5 lat temu
OFICJALNIE: Tite zmienia. Powrót do reprezentacji Brazylii po ponad dwóch latach przerwy Fot. Transfery.info

Selekcjoner reprezentacji Brazylii, Tite, musiał dowołać nowego zawodnika na najbliższe mecze „Canarinhos”.

Z brazylijskiej kadry na spotkaniatowarzyskie z Arabią Saudyjską i Argentyną (odpowiednio 12 i 16października) wyleciał 22-letni skrzydłowy Grêmio Porto Alegre -Éverton Soares. To efekt kontuzji uda, której nabawił się on wminiony weekend.

Tite powołał w jego miejsce Lucasa Mouręz Tottenhamu. 26-latek trafił do londyńskiego klubu na początkuroku. O ile druga część poprzedniego sezonu nie była dla niegoudana, to nowe rozgrywki rozpoczął bardzo dobrze. Mogący graćna kilku pozycjach atakujący w sierpniu strzelił gola Fulham (3:1)i zanotował dwa trafienia w spotkaniu z Manchesterem United (3:0).

Dla 35-krotnego reprezentanta swojego kraju (cztery bramki)jest to powrót do kadry po dłuższej przerwie. Po raz ostatni wrodzimych barwach wystąpił bowiem w czerwcu 2016 roku (mecz zEkwadorem, 0:0). Za wyniki „Canarinhos” odpowiadał wtedyDunga.

Kadra Brazylii na październikowe mecze:

Bramkarze:Alisson (Liverpool), Ederson (Manchester City), Phelipe(Gremio).

Obrońcy: Fabinho (Liverpool), Danilo(Manchester City), Alex Sandro (Juventus), Marcelo (Real Madryt),Marquinhos (Paris Saint-Germain), Miranda (Inter), Eder Militao (FCPorto), Pablo (Bordeaux).

Pomocnicy: Casemiro (RealMadryt), Walace (Hannover), Arthur (Barcelona), Fred (ManchesterUnited), Philippe Coutinho (Barcelona), Renato Augusto (BeijingGuoan).

Atakujący: Roberto Firmino (Liverpool),Gabriel Jesus (Manchester City), Malcom (Barcelona), Neymar (ParisSaint-Germain), Richarlison (Everton), Lucas Moura (Tottenham).