Były dyrektor Liverpoolu: Alexis nie trafił do nas tylko z jednego powodu

2 lata temu Były dyrektor Liverpoolu: Alexis nie trafił do nas tylko z jednego powodu

Były dyrektor wykonawczy Liverpoolu, Ian Ayre, wypowiedział się na temat niedoszłych transferów „The Reds” sprzed lat.

Działacz, który całkiem niedawno opuścił Anfield, pracował w Liverpoolu od 2007 roku. W tym czasie „The Reds” pozyskali wielu świetnych piłkarzy, ale i parokrotnie nie udało im się przeprowadzić hitowych transferów. Ayre opowiedział o tym drugim.

- Nigdy nie masz pełnej kontroli nad tym, kogo możesz kupić lub sprzedać. Swego czasu sporo mówiło się o przenosinach do Liverpoolu Alexisa Sáncheza jako części transakcji dotyczącej transferu Luisa Suáreza do Barcelony. Takie porozumienie faktycznie było.

- Jednym powodem, przez który nie został on naszym zawodnikiem, był fakt, iż razem ze swoją żoną chciał mieszkać w Londynie. Niestety nie mogliśmy tam przenieść naszego klubu - powiedział z uśmiechem na twarzy Ayre, który zdradził też co nieco na temat transferu samego Suáreza:

- Pamiętam, jak w trakcie mundialu 2014 zadzwonił do mnie dyrektor sportowy Barcelony. „Przyjacielu, on kogoś ugryzł (Giorgio Chielliniego - red.). Jak on może tyle kosztować” - zapytał. Powiedziałem jednak, że zrobił coś podobnego jeszcze przed ich pierwszą ofertę. 

Ayre dał również do zrozumienia, że Liverpool mógł pozyskać Dele Allego, gdy ten występował jeszcze w MK Dons. - Interesowaliśmy się nim. W tamtym momencie nie wyglądał jednak tak, jak byśmy tego oczekiwali. 
Wiadomo, że teraz możemy usiąść i zacząć wymieniać, kogo mogliśmy kupić. Równie dobrze można jednak to zrobić w drugą stronę - przyznał. ŹRÓDŁO
Liverpool Echo
TAGI: Luis Alberto Suárez Díaz Alexis Alejandro Sánchez Sánchez Bamidele Jermaine Alli Anglia Liverpool FC Hiszpania FC Barcelona Chile Urugwaj
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.