Kanada będzie miała profesjonalną ligę

7 miesięcy temu Kanada będzie miała profesjonalną ligę
fot. Transfery.info

Kanadyjska federacja piłkarska zatwierdziła powstanie profesjonalnej ligi piłkarskiej, która będzie nosić nazwę Canadian Premier League.

Założycielami ligi są przedstawiciele drużyn z Hamilton i Winnipeg, które zamierzają współpracować z silnymi społecznościami w całym kraju. Wstępne zainteresowanie dołączeniem do CPL wyrażono w dziesięciu miastach, ale zgłoszenia do rozgrywek, które mają wystartować w 2018 roku, będą zbierane przez około 60-90 dni.

- Ze względu na goszczenie w Winnipeg Mistrzostw Świata Kobiet w 2015 roku wiemy, że ludzie tutaj mają niezaprzeczalną pasję do sportu. Wykonaliśmy wiele pracy za kulisami, żeby móc pchnąć to przedsięwzięcie do przodu – powiedział prezes Winnipeg FC Wade Miller.

Niewiadomo dotychczas, jak na projekt będą zapatrywały się kanadyjskie kluby z NASL (drugi poziom rozgrywkowy w Stanach Zjednoczonych), czyli FC Edmonton i Ottawa Fury. Ustalono jednak, że mimo sporego zainteresowania, początkowo do ligi ma przystąpić 6-8 zespołów, a w ciągu dziesięciu lat liga miałaby się rozwinąć do 12 drużyn.

Przedsięwzięcie ma pomóc w wypromowaniu kanadyjskich talentów przez zapis o minimalnej liczbie piłkarzy z paszportem tego kraju. U każdego z uczestników rozgrywek ma być ich 75%. To dla Kanady bardzo ważne w obliczu walki o organizację Mundialu 2026, o który starają się wraz ze Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem, bo na pewno będą chcieli pozostawić po swoich występach dobre wrażenie.
ŹRÓDŁO
CONCACAF
TAGI: Kanada Canadian Premier League
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.