Oficjalnie: Peszko i Jevtić ukarani!

rok temu Oficjalnie: Peszko i Jevtić ukarani!
fot. Aleksandra Sieczka

Sławomir Peszko i Darko Jevtić zostali zawieszeni przez Komisję Ligi za brutalne faule, których dopuścili się w ostatniej kolejce LOTTO Ekstraklasy.

Pierwszy z wymienionych zawodników w trakcie spotkania przeciwko Legii Warszawa ostrym wślizgiem zaatakował nogi Vadisa Odjidji-Ofoe. Z kolei Szwajcar w równie nierozważny sposób próbował powstrzymać Jacka Góralskiego z Jagiellonii Białystok.

Komisja Ligi po przeanalizowaniu fauli postanowiła zakwalifikować je do czynów zagrażających zdrowiu przeciwników i wymierzyła kary zawieszenia obu piłkarzom. Peszko nie będzie mógł wystąpić w czterech pierwszych meczach nowego sezonu. Natomiast Jevtić będzie pauzował o jedno spotkanie mniej.

Ponadto Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa oraz Lechia Gdańsk będą musiały zapłacić kary pieniężne za niewłaściwe zachowania kibiców.

PEŁNA TREŚĆ KOMUNIKATU KOMISJI LIGI

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Jagiellonia Białystok - Lech Poznań w 37. kolejce Lotto Ekstraklasy, na klub z Białegostoku nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców na 2 najbliższe mecze wyjazdowe w Lotto Ekstraklasie.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Legia Warszawa - Lechia Gdańsk w 37. kolejce Lotto Ekstraklasy oraz incydentem, jaki miał miejsce po meczu na płycie boiska, na klub z Warszawy nałożono karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych.

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Legia Warszawa - Lechia Gdańsk w 37. kolejce Lotto Ekstraklasy, na klub z Gdańska nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych.

Na zawodnika Lechii Gdańsk Sławomira Peszkę, nałożono karę dyskwalifikacji w 4 meczach Lotto Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę za faul narażający zdrowie przeciwnika w meczu 37. kolejki Legia Warszawa - Lechia Gdańsk.

Na zawodnika Lecha Poznań Darko Jevticia, nałożono karę dyskwalifikacji w 3 meczach Lotto Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę za faul w meczu 37. kolejki Jagiellonia Białystok - Lech Poznań.ŹRÓDŁO
Lechia Gdańsk | Lech Poznań
TAGI: Oficjalnie Sławomir Peszko Darko Jevtić Lechia Gdańsk Lech Poznań Polska Szwajcaria PZPN
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.