Modeste znów komplikuje transfer

12 miesięcy temu Modeste znów komplikuje transfer
fot. 1. FC Köln

Anthony Modeste odrzucił propozycję rozwiązania umowy z 1.FC Köln.

Farsa z przenosinami Francuza do Chin trwa w najlepsze. Zawodnik był już w Chinach i przeszedł testy medyczne w tamtejszym Tianjin Quanjian, ale transfer w ostatniej chwili nie doszedł do skutku. 1.FC Köln nie zgodziło się na wygórowane żądania, które wystosował agent Modeste’a.

Mimo tego, po kilku dniach powrócono do negocjacji i wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze do podpisania umowy. Modeste podpisał w ubiegły czwartek wstępne dokumenty z chińskim zespołem i miał niebawem zacząć zarabiać przynajmniej jedenaście milionów euro netto rocznie przez cztery lata. Niemcy powinni otrzymać za jego kartę zawodniczą 35,7 miliona euro transfer.

W sobotę 29-latek niespodziewanie odrzucił wynegocjowaną wcześniej propozycję rozwiązania kontraktu z 1.FC Köln. Trzeci najlepszy strzelec ubiegłego sezonu Bundesligi oczekuje, że jego dotychczasowy zespół przejmie od niego ewentualne przyszłe zobowiązania, wynikające z płacenia podatków w Chinach.

Dzisiaj w południe niemiecki klub wyjechał na sześciodniowe zgrupowanie do austriackiego Bad Radkersburg. W powołanym składzie zabrakło miejsca dla Anthony'ego Modeste, co uzasadniono na oficjalnej stronie klubu: „Piłkarz został zwolniony z obowiązku wyjazdu na zgrupowanie, by mógł zastanowić się nad karierą i przyszłością”. Okno transferowe w Chinach zostanie zamknięte 14 lipca, czyli w najbliższy piątek. 


ŹRÓDŁO
Bild
TAGI: 1. FC Köln Anthony Modeste Tianjin Quanjian FC Niemcy Francja Chiny
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.