Dawidowicz bardzo blisko transferu!

rok temu Dawidowicz bardzo blisko transferu!
fot. FotoPyk

Według informacji włoskiego dziennikarza, Alfredo Pedulli, Palermo planuje transfery dwóch kolejnych Polaków.

Sycylijski klub pożegnał się w poprzednim sezonie z włoską elitą. Planem właściciela Paula Baccagliniego jest wymiana zespołu, który spadł z ligi na nowych zawodników. W poprzednim tygodniu do zespołu dołączył zawodnik Piasta Gliwice, Radosław Murawski, a w zespole był już wcześniej Thiago Cionek. Jak się teraz okazuje, niebawem w Palermo może powstać mała polska kolonia.

Jak poinformował włoski dziennikarz, blisko finalizacji transferu jest Paweł Dawidowicz z rezerw Benfiki. 22-latek ma za sobą niezbyt udane wypożyczenie do VfL Bochum, dla którego rozegrał jedynie siedemnaście ligowych spotkań. Należy jednak pamiętać, że w większości przypadków nie występował ze względu na kontuzje. 

Środkowy lub prawy obrońca mógłby w drużynie zastąpić Edoardo Goldanigę, który odszedł dzisiaj do Sassuolo za pięć milionów euro. Z odejściem łączono również Thiago Cionka, mającego znajdować się na celowniku Kayserisporu.

Nic więc dziwnego, że Palermo rozważa sprowadzenie jeszcze jednego środkowego obrońcy. Kontrakt z sycylijskim zespołem może podpisać również Przemysław Szymiński z Wisły Płock. Urodzony w Katowicach stoper ma 23 lata i dopiero przed rokiem zadebiutował w Ekstraklasie, gdy awansował do niej z „Nafciarzami”. Do tej pory rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej 36 spotkań, zdobył trzy bramki i zanotował jedna asystę.


ŹRÓDŁO
Alfredo Pedulla
TAGI: US Palermo Włochy Przemysław Szymiński Wisła Płock Paweł Dawidowicz Benfica Lizbona Polska Portugalia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.