Media: Negocjacje w sprawie głośnego transferu Barkleya!

12 miesięcy temu Media: Negocjacje w sprawie głośnego transferu Barkleya!
fot. Fifa.com

Tottenham jest zdeterminowany w walce o Rossa Barkleya, ale zamierza go pozyskać na swoich warunkach.

Kilka dni temu stało się jasne, że przyszłość Anglika nie jest związana z Evertonem. Pomocnik zdecydował się nie przedłużań kontraktu i jest gotów na przenosiny do innego klubu, a walczyć o niego zamierza Tottenham. „The Toffees” nie chcą jednak łatwo oddać swojego wychowanka i według „Daily Mail” żądają za niego ponad 35 milionów funtów. Z taką wyceną nie zgadzają się londyńczycy.

„Koguty” nie chcą tyle płacić za gracza, którego kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu. Poza tym taki ruch byłby wbrew polityce transferowej wicemistrzów Anglii, którzy nie chcą iść w ślady swoich rywali w walce o triumf w Premier League i wydawać niebotycznych kwot. Dlatego też liczą, że uda im się wynegocjować korzystniejsze warunki.

Swoje wymagania musi obniżyć również sam Barkley. Tottenham nie chce wprowadzać kominów płacowych i nie zgadza się, by zarobki nowego gracza przekroczyło 100 tysięcy funtów tygodniowo. Właśnie mniej więcej tyle zarabiają największe gwiazdy „Spurs” jak Harry Kane czy Christian Eriksen. Problem w tym, że zawodnik zdecydował się odrzucić propozycję Evertonu, która była wyższa od tej przedstawionej przez Tottenham.

Barkley jest związany z Evertonem od 11. roku życia. Piłkarz powoli był wdrażany do pierwszej drużyny aż w końcu po dwóch wypożyczeniach udało mu się przebić na dobre do pierwszego składu. W zeszłym sezonie zagrał w 39 meczach. Zanotował sześć bramek i dziewięć asyst.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Ross Barkley Tottenham Hotspur FC Everton FC Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.