Pierwszy transfer Barcelony po sprzedaży Neymara przesądzony!

12 miesięcy temu Pierwszy transfer Barcelony po sprzedaży Neymara przesądzony!

Barcelona rozpoczyna wydawanie pieniędzy, które zarobiła na sprzedaży Neymara.

Katalończycy rozpoczynali okno transferowe z nieco ograniczonym budżetem na wzmocnienia, ale teraz nie stanowi on już problemu. Wczoraj sprzedany do PSG został Neymar, który kosztował 222 miliony euro, a te pieniądze mają zostać od razu spożytkowane. Wygląda na to, że na pierwsze wzmocnienie nie będzie trzeba długo czekać, bowiem według katalońskiego „Sportu”, przesądzony jest już transfer Iñigo Martineza.

Bask poinformował już władze Realu Sociedad, że zamierza opuścić klub. Z tym nie będzie większego problemu, ponieważ w kontrakcie defensora znajduje się klauzula wykupu w wysokości 32 milionów euro. Barcelona uznała, że jest to odpowiednia kwota i zamierza ją zapłacić. Wspomniana kwota musi teraz już tylko zostać złożona przed władzami ligi.

W międzyczasie ustalane są ostatnie szczegóły kontraktu piłkarza. Martinez przeniesie się na Camp Nou na wyraźne życzenie trenera, Ernesto Valverde, i podpisze pięcioletnią umowę. Tym samym potwierdzają się wczorajsze spekulacje na temat przyszłości zawodnika, o których informowaliśmy TUTAJ.

26-latek już od dłuższego czasu zwracał uwagę silniejszych zespołów. Środkowy obrońca zagrał w zeszłym sezonie w 40 spotkaniach w barwach „Erreoli”. Zdobył w nich cztery bramki i zaliczył pięć asyst. „Sport” dodaje, że miejsce w składzie „Blaugrany” zrobi mu Marlon Santos, który uda się najprawdopodobniej na wypożyczenie do Leganes.ŹRÓDŁO
Sport
TAGI: Iñigo Martinez Berridi FC Barcelona Real Sociedad Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.