OFICJALNIE: Nowy defensor Brighton & Hove

10 miesięcy temu OFICJALNIE: Nowy defensor Brighton & Hove

Aleš Matějů został nowym zawodnikiem Brighton & Hove.

Młodzieżowy reprezentant Czech opuścił ojczystą Viktorię Pilzno i związał się trzyletnim kontraktem z beniaminkiem Premier League. O odejściu poinformował jego dotychczasowy zespół na oficjalnej stronie internetowej. 

21-letni prawy defensor reprezentował barwy „Viktorki” od dwóch lat, gdy przeniósł się do mistrza Czech z 1.FK Příbram. W tym czasie pojawił się na boisku w 35 spotkaniach ligowych i dziesięciu meczach w europejskich pucharach. To spore doświadczenie, bo poza mniejszymi klubami jak Łudogorec Razgard, miał okazję zmierzenia się z napastnikami Romy i Villarreal.

Matějů najlepiej czuje się na prawej stronie defensywy, ale może być również wystawiany na lewej obronie lub w roli stopera. 21-letni zawodnik grał już poza ojczyzną, gdy został w styczniu 2014 roku wypożyczony na rundę wiosenną do zespołu młodzieżowego PSV Eindhoven. 

- Pilzno pozostanie w moim sercu – klub, miasto oraz kibice. Pojawiła się jednak oferta z Anglii, której nie mogłem odrzucić.

- Na miejscu będę mógł liczyć na pomoc Jiríego Skaláka. Na pewno pomoże mi ze wszystkim. To stosunkowo mały klub ze wspaniałymi kibicami. Czuję wielką motywację i wyzwanie, którego nie mogę się doczekać – powiedział Matějů.


ŹRÓDŁO
Viktoria Pilzno
TAGI: Aleš Matějů Viktoria Pilzno Czechy Anglia Brighton & Hove Albion FC Oficjalnie
Zobacz również
Nie żyje Pavel Pergl
3 tygodnie temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0343 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.