The Telegraph: Manchester City po byłego wieloletniego piłkarza United!

11 miesięcy temu The Telegraph: Manchester City po byłego wieloletniego piłkarza United!

Manchester City złożył ofertę za Jonny'ego Evansa.

Wczoraj „Sky Sports” podało dość sensacyjne informacje o zainteresowaniu „Obywateli” byłym defensorem Manchesteru United, a sprawa dynamicznie się rozwija. Według „The Telegraph”, Pep Guardiola jest zdeterminowany w walce o 29-latka i zdążył przedstawić już nawet ofertę. Pod koniec zeszłego tygodnia do siedziby West Bromwich Albion miała trafić propozycja w wysokości 18 milionów funtów plus bonusy zwiększające tę kwotę do 20 milionów.

Jest to znacznie wyższa suma od tej, którą wcześniej oferowało Leicester City (dziesięć milionów). Niemniej działacze WBA zamierzają zrobić wszystko co w ich mocy, by zatrzymać wychowanka „Czerwonych Diabłów” i odrzucili ofertę. Dziennik podaje, że klub z Etihad Stadium nie powiedział jednak ostatniego słowa i w drodze jest już kolejna propozycja.

City jest gotowe na spory wydatek, co udowodniło choćby oferując 70 milionów funtów za defensora Southampton, Virgila Van Dijka. „The Baggies” na ten moment zakładają, że będą odrzucać wszystkie oferty, nawet jeśli będą wynosiły 30 milionów funtów. Zawodnik otrzymał status nie na sprzedaż ze względu na trudną sytuację kadrową. Negocjacje zostaną rozważone dopiero wtedy, gdy na The Hawthorns pojawi się następca Evansa.

Do końca kontraktu reprezentanta Irlandii Północnej zostały dwa lata i WBA liczy, że zawodnik zgodzi się go przedłużyć. Na mocy nowej umowy miałby zarabiać 85 tysięcy funtów tygodniowo, lecz City nie powinno mieć większych problemów, by zaproponować lepsze warunki. Guardiola nie zamierza odpuszczać i w najbliższym czasie będzie naciskał na transfer, ponieważ zależy mu na wzmocnieniu środka defensywy zanim sezon ruszy na dobre.

Evans jest wychowankiem Manchesteru United, zatem po ewentualnym transferze zwiększyłby pulę zawodników City wychowanych w kraju. Do WBA trafił dwa lata temu za osiem milionów funtów.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Jonathan Grant Evans Manchester City FC West Bromwich Albion FC Irlandia Północna Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.