„Jeśli kupię Arsenal, zacznę od zwolnienia Wengera”

7 miesięcy temu „Jeśli kupię Arsenal, zacznę od zwolnienia Wengera”

Aliko Dangote po raz kolejny wypowiedział się na temat swoich planów kupienia Arsenalu.

Najbogatszy człowiek w Afryce od wielu lat nie ukrywa swojej sympatii do londyńskiego klubu i w przeszłości próbował już wejść w jego posiadanie, ale dotychczasowi właściciele - a przede wszystkim większościowy udziałowiec Stan Kroenke - nie byli zainteresowani sprzedażą.

60-latek udzielił nowego wywiadu na łamach „Bloomburg”, w którym poinformował, że nie zamierza zrezygnować ze starań i po zakończeniu budowy rafinerii w Lagos chce spotkać się ze wspomnianym Kroenke oraz Alisherem Usmanovem, by złożyć im ofertę z serii tych "nie do odrzucenia".

- Wszystko ma swoją cenę i uważam, że jeśli dostaną dobrą propozycję, odejdą. Myślę, że jestem tym kimś, kto może tego dokonać. Po zakończeniu budowy rafinerii powinienem być w stanie to zrobić.

Dangote, którego majątek wyceniony został na ponad 10 miliardów euro (i stale rośnie), zapowiedział także, jaką pierwszą decyzję podjąłby po zostaniu właścicielem Arsenalu.

- Oczywiście, że wprowadziłbym zmiany. Po pierwsze, podziękowałbym Wengerowi. Zrobił kawał dobrej roboty, ale nadszedł czas, by ktoś inny spróbował szczęścia.ŹRÓDŁO
Bloomburg
TAGI: Arsenal FC Anglia Aliko Dangote Nigeria
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0069 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.