Media: Manchester City z rekordową ofertą za gwiazdora

7 miesięcy temu Media: Manchester City z rekordową ofertą za gwiazdora

Manchester City podejmuje kolejną próbę pozyskania Alexisa Sáncheza.

Przyszłość Chilijczyka wciąż jest tematem spekulacji. Mimo iż kontrakt napastnika z Arsenalem wygasa po zakończeniu sezonu, Arsene Wenger nie zamierza sprzedawać gwiazdy swojego zespołu i liczy, że ta przedłuży umowę. Zawodnik mógłby zarabiać w Londynie 300 tysięcy funtów tygodniowo ale zarówno jego, jak i „Kanonierów”, wielkimi kwotami nieustannie kusi Manchester City.

Kilka dni temu „The Telegraph” informował, że „The Citizens” szykują gigantyczną ofertę w wysokości 60 milionów funtów za Alexisa, a sam piłkarz mógłby zarabiać 400 tysięcy funtów tygodniowo. Wygląda na to, że ekipa z Etihad Stadium postanowiła przejść do działania - „Daily Mirror” informuje, że City faktycznie przygotowało ofertę, lecz wynosi ona 70 milionów funtów.

Pep Guardiola ma nadzieję, że taka propozycja przekona Arsenal do sprzedaży 28-latka, ale w razie konieczności jest gotowy naciskać na transfer do ostatnich chwil okna transferowego. Hiszpan już teraz dysponuje silnym atakiem składającym się choćby z Gabriela Jesusa czy Sergio Agüero, a dołączenie Sáncheza miałoby pomóc w realizacji podstawowego celu - zdobycia trofeum Ligi Mistrzów.

Wychowanek Combreloi jest chętny na przenosiny do „The Sky Blues”, zwłaszcza że mógłby tam zostać najlepiej zarabiającym graczem w Premier League. Piłkarz miałby zagwarantowaną pensję w wysokości 325 tysięcy funtów tygodniowo, a kolejne 75 tysięcy wpływałoby na jego konto za prawa do wizerunku.

Sánchezem zainteresowanie wyraża również Paris Saint-Germain. Na ten moment to jednak City ma przewagę, ponieważ utrzymuje lepsze kontakty ze środowiskiem piłkarza, który zdaje się być przekonany na przeprowadzkę do Manchesteru. Paryżanie skupiają się aktualnie na Kylianie Mbappé.

Dodajmy, że transfer za 70 milionów funtów byłby największym w dziejach City. ŹRÓDŁO
Daily Mirror
TAGI: Alexis Alejandro Sánchez Sánchez Manchester City FC Arsenal FC Chile Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0055 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.