SPORT BILD: Chelsea wyznaczyła następcę Conte!

10 miesięcy temu SPORT BILD: Chelsea wyznaczyła następcę Conte!

Według informacji „SPORT BILD” Chelsea już zdecydowała, że następcą Antonio Conte będzie Thomas Tuchel.

Conte niedawno zdobył mistrzostwo Anglii, jednak średnio rozpoczął obecny sezon - od porażki z Arsenalem w Superpucharze Anglii i przegranej z Burnley w pierwszej kolejce ligowej. Chwilowo sytuację miało uspokoić derbowe zwycięstwo z Tottenhamem, jednak w szefostwie Chelsea dalej ma istnieć chęć zmiany trenera przy najbliższej nadarzającej się okazji. Tak przynajmniej uważają niemieccy dziennikarze, twierdzący, że z Tuchelem kontaktowała się już Marina Granowskaja, „prawa ręka” Romana Abramowicza w Chelsea, sondująca zainteresowanie Niemca posadą.

Jak podkreśla „SPORT BILD”, na rynku jest tylko dwóch trenerów o odpowiednich kwalifikacjach do prowadzenia Chelsea. W rywalizacji z Luisem Enrique Tuchel jednak zdecydowanie wygrywa dobrą znajomością języka angielskiego. Dodatkowo bardzo ceni się jego umiejętność wprowadzania młodych zawodników do składu, a Chelsea posiada bardzo mocną, acz nie w pełni wykorzystaną w pierwszym zespole, akademię.

Na zwolnienie Conte mają wpływać nie tylko wyniki drużyny, ale też jego zachowanie poza boiskiem. Za złe ma mu się choćby sposób rozwiązania konfliktu z Diego Costą.

Tuchel, który odszedł z Borussii Dortmund w maju tego roku po konflikcie z zarządem, przejawia zainteresowanie przejęciem drużyny mistrza Anglii. Dla 43-latka byłby to zaledwie czwarty klub w karierze: dotychczas prowadził tylko rezerwy Augsburga, Mainz i wspomnianą BVB.


ŹRÓDŁO
SPORT BILD
TAGI: Chelsea FC Anglia Antonio Conte Trenerzy Thomas Tuchel Włochy Niemcy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.017 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.