Klopp: Liga Mistrzów wpłynie na naszą sytuację transferową

11 miesięcy temu Klopp: Liga Mistrzów wpłynie na naszą sytuację transferową
fot. FotoPyk

Jürgen Klopp jest przekonany, że awans do Ligi Mistrzów ułatwi mu starania o nowych piłkarzy.

Liverpool pokonał wczoraj na Anfield Hoffenheim 4:2, dzięki czemu po emocjonującym dwumeczu awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Menedżer „The Reds” stwierdził, że dzięki temu osiągnięciu będzie mu o wiele łatwiej na rynku transferowym, ponieważ większość zawodników wstrzymuje się z decyzją ze względu na chęć występowania w tych elitarnych rozgrywkach. Zdaniem Kloppa tacy piłkarze powinni jednak wesprzeć drużynę i samemu przyczynić się do awansu.

- Awans? To będzie miało wielki wpływ na naszą sytuację na rynku, zwłaszcza jeśli będzie nam się to udawać częściej. Kiedy rozmawiasz z piłkarzami, często wspominają o Lidze Mistrzów, szczególnie ci, z którymi my rozmawiamy. Nie mamy potrzeby negocjowania z zawodnikami, którzy nie są lepsi od naszych.

Do tej pory największym wzmocnieniem Liverpoolu było sprowadzenie Mohameda Salaha, Klopp wierzy jednak, że teraz wielcy piłkarze będą bardziej chętni na przeprowadzkę na Anfield.

- Wiem, że niektórzy myślą inaczej, ale wykonaliśmy tego lata wiele pracy. Kiedy negocjujesz, często słyszysz, że dany zawodnik przyszedłby do ciebie, gdybyś grał w Lidze Mistrzów, że to byłoby interesujące, bo to wielki klub z nie najgorszym menedżerem... Nawet gdy próbujesz przedłużyć czyjś kontrakt, to możesz usłyszeć „tak, ale chciałbym grać w Champions League”. Zawsze mówię wtedy: „to twoje zadanie, by dostać się tam razem z nami, więc nie proś nas, żebyśmy wykonali całą robotę, a ty nie możesz grać bez Ligi Mistrzów”. Tak właśnie postępował klub i jestem z tego powodu zadowolony.

Liverpool pozna swoich grupowych rywali już dziś. Losowanie odbędzie się w Monako i rozpocznie się o godzinie 18:00. Na gali zostaną przyznane również różnego rodzaju nagrody, w tym dla najlepszego piłkarza i piłkarki roku.ŹRÓDŁO
Reuters
TAGI: Jürgen Klopp Trenerzy Liverpool FC Niemcy Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.