OFICJALNIE: Oświadczenie PSG w sprawie postępowania UEFA

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Oświadczenie PSG w sprawie postępowania UEFA

Paris Saint-Germain odpowiedziało na komunikat ze strony UEFA.

Paryskiemu klubowi grozi nałożenie sankcji wynikających z naruszenia przepisów Finansowego Fair Play. UEFA poinformowała, że wszczęła postępowanie w sprawie działania wicemistrzów Francji, którzy tego lata sprowadzili między innymi Neymara za niespotykaną dotąd kwotę 222 milionów euro oraz Kyliana Mbappé (oświadczenie UEFA można przeczytać TUTAJ). PSG postanowiło odpowiedzieć europejskiej federacji piłkarskiej.

„Paris Saint-Germain przyjmuje decyzję zespołu UEFA do spraw Finansowego Fair Play o natychmiastowym sprawdzeniu, czy konta paryskiego klubu na dzień 30 czerwca 2018 roku są zgodne z przepisami Finansowego Fair Play za sezon 2017/2018” - czytamy w oświadczeniu paryżan.

„Klub jest zaskoczony takim podejściem biorąc pod uwagę fakt, iż nieustannie informował zespół UEFA FFP o finansowym wpływie wszystkich tegorocznych transferów piłkarzy, mimo iż nie był do tego zobligowany. Klub jest bardzo pewny swoich możliwości wykazania, że jego działania były w pełni zgodne z przepisami FFP na rok finansowy 2017/2018.

Klub potwierdza, że zawsze działał w pełnej przejrzystości wobec europejskich organów piłkarskich, z którymi rozwinął zaufane relacje w ciągu ostatnich sześciu lat, czym pokazał najwyższy szacunek wobec Instytucji.

W związku z tym, dyrektor Jean-Claude Blanc spotkał się z ekspertami UEFA, w tym Andreą Traverso, odpowiedzialnymi za program UEFA FFP, rozmowa odbyła się 23 sierpnia w siedzibie Paris Saint-Germain i trwała ponad trzy godziny, zademonstrowano, że operacje prowadzone z FC Barcelona i progres negocjacji z AS Monaco w tamtym czasie są zgodne z przepisami FFP na rok finansowy 2017/2018.

31 sierpnia zarząd klubu ponownie prowadził wymianę zdań z zarządem UEFA FFP, aby przedstawić bardziej szczegółowe informacje o tym, jak transakcja przeprowadzona z AS Monaco wpłynie na klubowe finanse na ten sezon, pod względem amortyzacji i wynagrodzenia, zgodnie z francuskimi i międzynarodowymi standardami sprawozdawczości finansowej.

Ponadto, już latem 2017 klub zrealizował transakcje wychodzące, które pomogły w poprawieniu wyników finansowych klubu o ponad 104 miliony euro za sezon 2017/2018.

Klub przypomina również, w razie konieczności, że jest związany z wieloma wysoko cenionymi zawodnikami, co pozwala klubowi wygenerować znaczny zysk w dwóch najbliższych oknach transferowych (styczeń i czerwiec) w 2018.

Wraz z przybyciem tych dwóch topowych piłkarzy do drużyny o wysokiej jakości, klub wchodzi w nową fazę swojego projektu budowy zespołu najwyższej klasy i wiodącej na świecie marki sportowej. Klub pokazał w ostatnich latach, że ma możliwość osiągnięcia wykładniczego przychodu i przewiduje dodatkowy 20-40 procentowy  wzrost we wszystkich sektorach przychodu dostępnych dla klubu (działalność międzynarodowa, sponsoring, merchandising, sprzedaż biletów, prawa telewizyjne, przychód zależny od sukcesów sportowych, zimowe i letnie tournée).

W trosce o dialog i przejrzystość, klub będzie kontynuował wymianę zdań z UEFA w najbliższych dniach i odpowie, tak jak zawsze, na każde pytanie europejskich organów.”ŹRÓDŁO
PSG
TAGI: Oficjalnie Neymar Kylian Mbappé Lottin Paris Saint-Germain FC UEFA Brazylia Francja
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.