„To było udane okno transferowe w wykonaniu Arsenalu!”

11 miesięcy temu „To było udane okno transferowe w wykonaniu Arsenalu!”

Pomimo porażki w negocjacjach transferu Thomasa Lemara oraz utracie Alexa Oxlade-Chamberlaina, główny dyrektor Arsenalu Ivan Gazidis twierdzi, że letnie okno transferowe było dla jego klubu udane.

„Kanonierzy” zakontraktowali Alexandre'a Lacazette (52 miliony funtów) oraz obrońcę Seada Kolasinaca (za darmo) w lecie. Zespół z Emirates Stadium opuścili natomiast: Gabriel Paulista, Kieran Gibbs, Wojciech Szczęsny oraz wspomniany Oxlade-Chamberlain. Na ich transferach londyńczycy zarobili ponad 60 milionów funtów, jednak ich kadra wygląda teraz na wyraźnie uszczuploną, zwłaszcza w przypadku pomocników.

Klub z północnej części Londynu próbował ściągnąć Thomasa Lemara w tzw. „deadline day” - ich oferta opiewająca na 92 miliony funtów została już nawet zaakceptowana przez AS Monaco, jednak włodarze Arsenalu wycofali się z rozmów po tym, jak reprezentant Francji wyjawił, że jego preferencją jest gra w barwach Liverpoolu.

Pomimo takiego obrotu spraw, Gazidis uważa, że okienko to może być uznawane za udane w wykonaniu „The Gunners”: - Po zamknięciu okienka i podsumowaniu naszych poczyniań, raz jeszcze usprawniliśmy jakość naszej kadry - napisał w otwartym liście do członków klubu.

- Mimo wszystko to wyniki najlepiej opisują rzeczywistość. Pozytywny rezultat wywalczony w Liverpoolu opisałby nasze okienko transferowe zupełnie inaczej.

- Notujemy nienajlepszy start sezonu, ale posiadamy jakość, żeby zmienić ten stan rzeczy. Będziemy walczyć o tytuł.

- Zatrzymanie w naszych szeregach Özila i Sancheza jasno pokazuje nasze ambicje i powinien zamknąć usta krytykom, którzy uważają, że zależy nam tylko na pieniądzach. To nonsens - skwitował.


ŹRÓDŁO
The Independent
TAGI: Arsenal FC Anglia
Zobacz również
OFICJALNIE: Porozumienie Sona
5 godzin temu  
0
125 milionów euro za Hazarda
10 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.