OFICJALNIE: Nowy klub Sulleya

rok temu OFICJALNIE: Nowy klub Sulleya
fot. FotoPyk

Sadam Sulley został wypożyczony z Legii Warszawa do MFK Zemplin Michalovce.

20-latek trafił do stołecznego klubu latem 2016 roku z ghańskiego Vision FC. Sprowadzono go w roli zawodnika, który w dłuższej perspektywie zostanie czołowym napastnikiem "Wojskowych". Rosły atakujący nie przebił się do pierwszego składu Legii - grał jedynie w trzecioligowych rezerwach, w których prezentował się poniżej oczekiwań.

Przed zamknięciem okna transferowego warszawski klub ustalił warunki rocznego wypożyczenia Sulleya do Zemplina Michalovce. Wczoraj został on oficjalnie zaprezentowany przez Słowaków. 

- Sulley nie otrzymał w Legii zbyt wielu szans, co ułatwiło nam jego przyjście do nas. To wysoki, dobry technicznie napastnik, który z pewnością da nam jakość - stwierdził dyrektor sportowy Zemplina Marek Zahorcak.

Ghańczyk w słowackiej drużynie spotka się z innym wypożyczonym z Legii graczem - Tinem Maticiem. Chorwat, podobnie jak Sulley, trafił do warszawskiego zespołu latem ubiegłego roku. W Zemplinie występują także inni gracze znani z Ekstraklasy - bramkarz Gerard Bieszczad (ostatnio Bytovia Bytów) i pomocnik Miroslav Bożok (ostatnio Arka Gdynia).

Pod koniec sierpnia o 20-letnim napastniku zrobiło się głośno w polskich mediach, bowiem do sieci wyciekły maile pracownika klubu - Radosława Kucharskiego - będące raportem na temat snajpera, z czasów, gdy obserwowano go na turnieju w Afryce. Wynikało z nich, że kosztował ponad 500 tysięcy euro i określono go niezwykle perspektywicznym graczem (padło słowo „brylant”).ŹRÓDŁO
MFK Zemplin Michalovce
TAGI: Oficjalnie Sadam Sulley MFK Zemplin Michalovce Legia Warszawa Ghana Słowacja Polska
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.