OFICJALNIE: Drugi największy transfer Leicester, ale zawodnik długo poczeka na debiut

rok temu OFICJALNIE: Drugi największy transfer Leicester, ale zawodnik długo poczeka na debiut

Sporting CP potwierdził na oficjalnej stronie, że transfer Adriena Silvy do Leicester City doszedł do skutku.

Portugalczycy zdradzili na swojej stronie internetowej wszystkie szczegóły przenosin reprezentanta Portugalii do Anglii. „Lisy” zapłaciły za środkowego pomocnika 29,5 miliona euro. Sporting zapewnił sobie także 15 procent z transferu Silvy, gdyby angielski klub zdecydował się w przyszłości na jego sprzedaż. To drugi najwyższy transfer w historii Leicester. Najdroższy pozostaje Islam Slimani, który trafił do Anglii rok temu ze Sportingu za 30 milionów euro.

Ostatni dzień okna transferowego był bardzo gorący w biurach Leicester City. Anglicy szykowali się do sprzedaży Danny’ego Drinkwatera, który znajdował się na celowniku Chelsea i ostatecznie zmienił barwy klubowe. W zespole „Lisów” miał go zastąpić Adrien Silva, znajdujący się od roku pod obserwacją klubowych skautów.

Byli mistrzowie Anglii porozumieli się z Portugalczykami w sprawie kupna 28-latka i pozostało jedynie zarejestrować transakcję w FIFA. Leicester spóźniło się o czternaście sekund, więc piłkarz nie może występować w jego barwach do stycznia, ale to nie znaczy, że do transferu nie doszło. Portugalczyk został sprzedany, ale nie jest zarejestrowany, więc będzie miał wiele czasu na aklimatyzację w nowym otoczeniu.


ŹRÓDŁO
Sporting CP
TAGI: Oficjalnie Anglia Leicester City FC Sporting Lizbona Portugalia Adrien Sébastien Perruchet Silva
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.