OFICJALNIE: Poyet odchodzi z Shanghai Shenhua

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Poyet odchodzi z Shanghai Shenhua

Gus Poyet zrezygnował z pełnienia funkcji trenera Shanghai Shenhua.

„Kwiat Szanghaju” ma w swoim składzie takie gwiazdy jak Carlos Tévez, Fredy Guarín czy Giovanni Moreno, ale okazuje się, że takie nazwiska nie wystarczą, by odnosić sukcesy. Drużyna zajmuje dopiero 12. miejsce w tabeli (na 16 zespołów), a swój ostatni mecz wygrała pod koniec lipca. Po serii pięciu spotkań bez ligowego zwycięstwa do dymisji podał się trener Gus Poyet.

Shenhua poinformowało w oficjalnym oświadczeniu, że Urugwajczyk przedstawił przed zarządem formalną rezygnację. Oznacza to, że 46-latek rozstaje się z klubem po niespełna roku spędzonym w Chinach. Kontrakt podpisał 29 listopada zeszłego roku. Rezygnacja nie powinna szczególnie dziwić, ponieważ Chińczycy już od jakiegoś czasu skłaniali się ku zwolnieniu trenera. Ten zdążył ich jednak uprzedzić i wziął przyszłość w swoje ręce.

Poyet zostanie zastąpiony przez Wu Jinguia. Ten pełni na co dzień funkcję dyrektora ds. technicznych w klubie, a szkoleniem drużyny zajmie się na „czas nieokreślony”. Następnie ma zostać sprowadzony trener z prawdziwego zdarzenia.

Wśród kandydatów wymieniany jest między innymi Luis Enrique, który pożegnał się z Barceloną wraz z końcem poprzedniego sezonu, ponieważ chciał odpocząć od futbolu. Możliwe jednak, że skusi się na oferowane przez Chińczyków pieniądze. Należy również pamiętać, że wczoraj były piłkarz Bayernu, Mario Basler, wyjawił, iż dotarł do informacji, jakoby wstępne porozumienie z jednym z chińskim klubów osiągnął Carlo Ancelotti. Nie wiadomo jednak, czy chodzi właśnie o Shenhua.ŹRÓDŁO
Shanghai Shenhua
TAGI: Oficjalnie Gus Poyet Shanghai Shenhua Luis Enrique Carlo Ancelotti Bayern Monachium Trenerzy Urugwaj Chiny
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.