Żewłakow: Dziś nie dałbym mu takich pieniędzy

11 miesięcy temu Żewłakow: Dziś nie dałbym mu takich pieniędzy
fot. FotoPyk

Michał Żewłakow porozmawiał z „Przeglądem Sportowym” na temat swojej pracy w Legii Warszawa.

Były reprezentant Polski, który pełnił funkcję dyrektora sportowego mistrza Polski, rozstał się z nim w zeszłym tygodniu. Podobny los spotkał trenera Jacka Magierę, którego następcą został Romeo Jozak.


- Pracę w Legii dzielę na 3,5 roku z prezesem Leśnodorskim i osiem miesięcy z prezesem Mioduskim. Odczułem dużą zmianę. Zimą nie zostałem odsunięty, ale nowemu właścicielowi powiedziałem, że do takiego stylu pracy chyba nie pasuję. Nie jestem, albo inaczej - nie byłem wykwalifikowanym dyrektorem sportowym. Byłem aktorem bez szkoły aktorskiej, który cztery lata grał rolę i wszystkim się podobało. Aż przyszedł moment, w którym przestało się podobać i dlatego znikam z ekranu - powiedział Żewłakow.


- Latem drużyna została osłabiona. Sytuacja finansowa nie pozwoliła na takie wzmocnienia, by miał spokój w pracy. Początkiem wszystkich kłopotów był konflikt właścicielski.

- Jędrzejczyk? Uznaliśmy, że będzie idealnym zastępcą sprzedanego za dwa miliony euro Bartka Bereszyńskiego. Dziś bym takiej kwoty nie dał (Jędrzejczyk inkasuje około 800 tysięcy euro rocznie - red.), ale wtedy? W budżecie były środki ze sprzedaży także Nikolicia i Prijovicia, więc je wykorzystaliśmy. Dziś można mówić, że wydaliśmy za dużo, ale odwrócę sytuację - czy za wszystkich zawodników sprzedanych z Legii otrzymywaliśmy realną kwotę? 2,65 mln euro od francuskiej Tuluzy za Dominika Furmana to za dużo, za mało, czy w sam raz? (…) To był pierwszy mój transfer jako dyrektora sportowego. Po podpisaniu kontraktu wróciłem do prezesa i mówię: „Może być 2,65 mln euro?”. Boguś tylko się uśmiechnął: „Wiedziałem, że sobie poradzisz” - przyznał 102-krotny reprezentant Polski.

W czwartek już bez niego i Magiery na pokładzie Legia wygrała w 1/8 finału Pucharu Polski z Ruchem Zdzieszowice. Jeśli chodzi o Ekstraklasę, klub ze stolicy zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli. W dziewięciu dotychczasowych spotkaniach sięgnął po 16 punktów.  ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Legia Warszawa Polska Michał Żewłakow Artur Jędrzejczyk
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.