OFICJALNIE: Langil wreszcie znalazł klub!

rok temu OFICJALNIE: Langil wreszcie znalazł klub!
fot. FotoPyk

Steeven Langil po kilku tygodniach na bezrobociu związał się z Nijmegen.

29-letni reprezentant Martyniki podpisał umowę do 30 czerwca 2018 roku z opcją przedłużenia o sezon.

- Steeven jest graczem, który biega po prawej flance, ale może również po lewej. Ma duże doświadczenie na najwyższym poziomie i w różnych rozgrywkach. Da nam prędkość i głębię, tak z piłką, jak i bez niej. Zwiększy się tym samym wybór na bokach. Cieszymy się, że możemy go dodać do naszej kadry - powiedział Remco Oversier, dyrektor sportowy NEC.

Langil miesiąc temu rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Legią Warszawa, dlatego teraz mógł zasilić holenderski klub na zasadzie wolnego transferu. Do Polski przeniósł się latem 2016 roku za 500 tysięcy euro z Waasland-Beveren, gdy trenerem był jeszcze Besnik Hasi, po zmianie na Jacka Magierę nie miał szans na grę. Ostatecznie swój los potwierdził, gdy sfotografował się podczas imprezy i upublicznił zdjęcie w mediach społecznościowych, i potem, gdy oskarżył klub o rasizm. Drugą połowę poprzedniego sezonu spędził już na wypożyczeniu we wspomnianym Waasland-Beveren. Pierwotnie umowa Langila z Legią miała obowiązywać do 30 czerwca 2019 roku.

NEC obecnie gra na drugim poziomie rozgrywkowym w Holandii (Eerste Divisie) i zajmuje po pięciu kolejkach siódmą pozycję w tabeli. Celem dla drużyny jest oczywiście błyskawiczny powrót do Eredivisie.


ŹRÓDŁO
NEC
TAGI: Oficjalnie Steeven Langil Legia Warszawa NEC Nijmegen Holandia Polska Martynika
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.