„Szczerze, wolałbym Diego Costę od Moraty”

4 miesiące temu „Szczerze, wolałbym Diego Costę od Moraty”
fot. Adidas

Phil Neville wypowiedział się na temat Diego Costy i Álvaro Moraty.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu Antonio Conte podjął decyzję, że Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem nie będzie mu już dłużej potrzebny. Po wielu miesiącach spekulacji potwierdziło się, że snajper powróci do Atlético Madryt, a w jego miejsce tego lata trafił Morata. Choć wychowanek Realu Madryt w dobrym stylu rozpoczął swoją przygodę w Premier League, Phil Neville uważa, że Costa mimo wszystko byłby lepszym rozwiązaniem dla Chelsea.

- W tym momencie wolałbym mieć w swoim zespole Costę niż Moratę, jeśli mam być szczery. Uważam, że on lepiej pasuje do angielskiej piłki - stwierdził na antenie „Sky Sports”.

- Morata to zawodnik innego typu. Costę możesz wystawić i zostawić go samemu sobie, on zajmie się całą czwórką obrońców, od lewej do prawej strony, a do stoperów. Spróbuje przeszkadzać im wszystkim. Z kolei Morata jest nieco bardziej sprytny podczas poruszania się, jest trochę zależny od dośrodkowań, a przed polem karnym kieruje się prostotą. Ale z chwilą, kiedy wchodzi w pole karne wydaje mi się, że ma lepsze wykończenie niż Costa.

- Gdybyście zapytali mnie o ich porównanie ze strony środkowego obrońcy, nienawidziłbym gry przeciwko Diego, naprawdę. Morata to ktoś, kto jest dobry w powietrzu, ale nie ma tego paskudnego charakteru, co Costa.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Diego da Silva Costa Álvaro Borja Morata Martín Phil Neville Chelsea FC Atlético Madryt Hiszpania Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0342 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.