OFICJALNIE: Oświadczenie Manchesteru United w sprawie zachowania kibiców

rok temu OFICJALNIE: Oświadczenie Manchesteru United w sprawie zachowania kibiców

Manchester United po raz kolejny odniósł się do przyśpiewki swoich kibiców, której bohaterem jest nowa gwiazda „Czerwonych Diabłów”, Romelu Lukaku.

Fani z Wysp słyną z wielkiej kreatywności, jeśli chodzi o krótkie piosenki wspierające i wychwalające swoich pupili. Przyśpiewka na temat Lukaku pojawiła się na trybunach już jakiś czas temu i od razu wzbudziła spore kontrowersje. Na celownik fanów United wzięła m.in.. antyrasistowska organizacja Kick It Out. Wszystko m.in. dlatego, że sympatycy MU nawiązują w niej do... długości przyrodzenia belgijskiego napastnika. „Romelu Lukaku, on jest naszym belgijskim geniuszem strzelania z 24-calowym penisem, zdobywa wszystkie bramki z czubkiem penisa aż po palce u stóp” - można przetłumaczyć jej słowa.


MU odnosił się już do całej sprawy, ale po sobotnim spotkaniu z Southampton (1:0) zrobił to po raz kolejny.


„Manchester United nie toleruje takiego zachowania. Klub i sam zawodnik prosili już o zakończenie intonowania przyśpiewki.


Nawiązaliśmy współpracę z odpowiednimi organami w celu wyeliminowania wszelkiego obraźliwego zachowania i podejmiemy dalsze kroki, by faktycznie tak się stało.


Klub rozmawia z policją i poprosił już Southampton o zapis z monitoringu, by spróbować zidentyfikować osoby, które nie respektowały życzenia zawodnika - czytamy w oficjalnym komunikacie.  


Dodajmy, że to właśnie Lukaku zdobył jedyną bramkę w spotkaniu ze „Świętymi”.ŹRÓDŁO
Manchester United
TAGI: Oficjalnie Anglia Belgia Romelu Menama Lukaku Manchester United FC
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.