„VAR? Musimy rozstrzygnąć, czemu to ma służyć!”

rok temu „VAR? Musimy rozstrzygnąć, czemu to ma służyć!”

Dyrektor Fiorentiny Carlos Freitas wyraził przekonanie, że system VAR nie jest używany poprawnie po tym, jak w starciu z Atalantą doszło do trzech kontrowersyjnych sytuacji.

„La Dea” zdołała zremisować 1:1 na Stadio Franchi. W centrum uwagi był jednak sędzia tego spotkania, Luca Pairetto.

- Tych dwóch punktów nikt nam nie zwróci. Zawodnicy, zarząd oraz kibice zasłużyli na trzy oczka i znowu musieliśmy przyjąć kontrowersyjne werdykty sędziego - oświadczył Freitas w rozmowie z „Mediaset Premium”.

- Przede wszystkim musimy rozstrzygnąć, czemu ma służyć VAR. Już w meczu z Interem miały miejsce dwie sytuacje, których można było uniknąć przy użyciu tego systemu.

W meczu Fiorentiny z Atalantą doszło do trzech sytuacji, w których zdaniem Freitasa można było użyć wspomnianego systemu. Atalanta wywalczyła rzut karny po tym, jak wydawało się, że Josep Ilicić wbiegł na Germana Pezzellę. Z kolei nie odgwizdano dwóch przewinień w polu karnym na korzyść Fiorentiny - kiedy Leonardo Spinazzola ciągnął za koszulkę Davide Astoriego oraz gdy Etrit Berisha zaatakował kostkę Gila Diasa w sytuacji sam-na-sam.

- Nie mam wątpliwości, że to były trzy kluczowe sytuacje tej nocy. Nie było żadnego karnego dla Atalanty, natomiast to my powinniśmy otrzymać dwie jedenastki za ewidentne faule - skomentował Freitas.

- Nie możemy pozostawać obojętni wobec takich spraw, kiedy ciężka praca klubu jest niwelowana przez błędne decyzje arbitra. Wszystko jest w rękach sił, których nie kontrolujemy i które są wysoce kontrowersyjne - skwitował.


ŹRÓDŁO
Mediaset Premium
TAGI: ACF Fiorentina Atalanta Bergamo Włochy VAR
Zobacz również
Hitowy transfer Insigne?!
12 godzin temu  
0
Podwyższona oferta za Piątka!
16 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.