Duże zmiany w Ekstraklasie. Jutro poznamy nowe władze!

rok temu Duże zmiany w Ekstraklasie. Jutro poznamy nowe władze!

Wielkie trzęsienie ziemi czeka nas u szczytu władz spółki Ekstraklasa S.A.

Portal „Weszlo.com” poinformował, ze już jutro nowym szefem Rady Nadzorczej Ekstraklasa S.A. zostanie Karol Klimczak. Obecny prezes zarządu Lecha Poznań zastąpi na tym stanowisku Macieja Wandzla, który w ostatnich latach stał na czele spółki.

Przyszły główny sternik Ekstraklasy żyje w bardzo dobrych stosunkach ze Zbigniewem Bońkiem, a to z pewnością pomoże ocieplić relacje pomiędzy władzami spółki a Polskim Związkiem Piłki Nożnej, co w efekcie może doprowadzić do powrotu prezesa PZPN-u do składu Rady Nadzorczej.

Ze strukturami spółki, poza Wandzlem, mają się pożegnać praktycznie wszyscy znaczący pracownicy Ekstraklasa S.A na czele z prezesem Dariuszem Marcem, dyrektorką Karoliną Hytrek-Prosiecką czy Jackiem Bednarzem.

Najprawdopodobniej w składzie Rady Nadzorczej pozostaną Marcin Animucki oraz Marcin Stefański. Wiele na to wskazuje, że jeden z wymienionych panów tymczasowo przejmie obowiązki prezesa spółki. Docelowo ma nim zostać osoba dobrze znająca rynek praw telewizyjnych, której głównym zadaniem będzie wynegocjowanie jak najlepszych warunków finansowych dla ligi przed zbliżającym się coraz większymi krokami przetargiem na pokazywanie najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Dużo do powiedzenia w strukturach nowych władz spółki będzie miał również Dariusz Mioduski, który zapewne wejdzie do Rady Nadzorczej razem z trzema pozostałymi przedstawicielami czterech najlepszych klubów w kraju. Ten skład uzupełni również osoba wskazana przez PZPN oraz dwaj wybrani działacze przez pozostałe zespoły Ekstraklasy.ŹRÓDŁO
Weszlo.com
TAGI: Ekstraklasa Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.