To przyczyna kontuzji Milika? Jednoznaczne słowa specjalisty

11 miesięcy temu To przyczyna kontuzji Milika? Jednoznaczne słowa specjalisty
fot. Aleksandra Sieczka

Były lekarz polskiej kadry pływackiej, dr Robert Śmigielski, wypowiedział się na łamach WP SportoweFakty na temat kontuzji odniesionej przez Arkadiusza Milika.

Reprezentant Polski jest już po operacji zerwanych więzadeł krzyżowych w prawym kolanie. Dla napastnika to już drugi taki zabieg w krótkim odstępie czasu. Różnica jest taka, że w zeszłym roku Milik uszkodził więzadła w lewym kolanie. Jak przyznał Śmigielski, obecna kontuzja 23-latka może wynikać ze zbyt szybkiego powrotu na murawę po pierwszym urazie.


- Po pierwsze, gojenie się to okres 9-10 miesięcy. Proponowałbym więc nawet rok rehabilitacji. Piłkarz powinien mieć czas, robić wszystko bez pośpiechu. Presja źle działa. Taki zawodnik, gdy wróci na boisko, na przykład chcąc chronić jedną nogę, obciąża drugą - przyznał Śmigielski w rozmowie z WP SportoweFakty.

- Klub postąpił tak, jak powiedział lekarz. A ten powiedział, że będzie dobrze. Tyle że często operacje są robione bardziej pod lekarza, żeby miał dobry PR, niż pod pacjenta - dodał lekarz, zwracając uwagę na to, że Milik potrzebuje teraz przede wszystkim spokoju.


Dodajmy, że Milik pauzował po odniesionej w zeszłym roku kontuzji przez 130 dni. Włoscy lekarze sugerują, że ramy czasowe powrotu Polaka po uszkodzeniu prawego kolana będą podobne.ŹRÓDŁO
WP SportoweFakty
TAGI: Polska Włochy Arkadiusz Milik SSC Napoli Robert Śmigielski
Zobacz również
OFICJALNIE: Oświadczenie Conte
12 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.