Mariani: Milik zdąży na Mistrzostwa Świata

rok temu Mariani: Milik zdąży na Mistrzostwa Świata
fot. FotoPyk

Dziennikarz "Super Expressu", Piotr Koźmiński, przeprowadził wywiad z profesorem Paolo Marianim, który zajął się zoperowaniem Arkadiusza Milika.

Polski napastnik po raz drugi w ciągu dwunastu miesięcy zerwał więzadła. Przed rokiem kontuzja ta dotyczyła lewego kolana, a teraz prawego. Według profesora Marianiego, który udzielił wywiadu "Super Expressowi" (cała rozmowa znajduje się tutaj) i leczył również pierwsze zerwanie 23-latka, pierwsza kontuzja nie miała wpływu na odniesienie drugiej.  

- To wierutna bzdura, to mit! Nie ma czegoś takiego. Arkadiusz Milik odniósł kontuzję prawego kolana nie dlatego, że bardziej je obciążał, a dlatego, że miał potwornego pecha. 

- Koniec wielkiej kariery Milika? Mam zupełnie inne zdanie. Proszę przekazać polskim kibicom i ich uspokoić: za jakiś czas to znów będzie ten sam Milik. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wrócił na topowy poziom. Ba, jestem przekonany, że wróci! 

- Nie wdając się w medyczne szczegóły, zniszczenia w prawym kolanie były większe niż w lewym, które operowałem rok temu. Przez to operacja też trwała nieco dłużej, ponad 45 minut. Ale na szczęście nie oznacza to dłuższego procesu rehabilitacji. Ten będzie dokładnie taki sam jak za pierwszym razem, oczywiście jeśli nie zdarzą się komplikacje. Czyli około czterech miesięcy. Wiem, że dla Milika teraz najważniejsze jest, żeby wrócić przed Rosją, przed mistrzostwami świata. Moim zdaniem spokojnie zdąży.  

- Będzie bardzo podobnie jak po pierwszej kontuzji. Do końca roku rehabilitacja, a potem, od stycznia wejście w trening. No a wtedy to już decyzja sztabu szkoleniowego kiedy go wpuścić na boisko. Luty wydaje mi się bardzo realnym terminem - powiedział Mariani.


ŹRÓDŁO
Super Express
TAGI: Arkadiusz Milik Polska SSC Napoli Włochy Kontuzje MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.