Lekarz Napoli o kontuzji Milika: Ci, którzy to mówią, są ignorantami

11 miesięcy temu Lekarz Napoli o kontuzji Milika: Ci, którzy to mówią, są ignorantami
fot. FotoPyk

Szef sztabu medycznego Napoli, Alfonso De Nicola, wypowiedział się na łamach „Przeglądu Sportowego” na temat sytuacji Arkadiusza Milika.

Reprezentant Polski przeszedł w poniedziałek operację uszkodzonego w meczu Serie A ze SPAL kolana. Przypomnimy, że podobnie jak niecały rok temu, Milik zerwał więzadła krzyżowe. Tym razem chodzi jednak o prawe, a nie lewe kolano. - To była bardziej kompleksowa interwencja niż poprzednim razem, liczymy na czteromiesięczny czas rehabilitacji - przyznał już profesor Pier Paolo Mariani, pod którego okiem przeprowadzone zostały oba zabiegi. Teraz nieco więcej na temat Polaka powiedział De Nicola.


- Arkadiusz czuje się dobrze zarówno w sensie fizycznym, jak i psychicznym. Bardzo ważne są pierwsze dni. Istotne jest nastawienie zawodnika. Na szczęście Arek jest uśmiechnięty, ma świadomość, że znalazł się w trudnej sytuacji, ale wydaje się, że jego nastawienie jest pozytywne.

- Trzeba powiedzieć, że ci, którzy łączą te dwie sprawy (obie kontuzje Polaka - red., więcej na ten temat TUTAJ), są ignorantami i zupełnie nie rozumieją istoty rzeczy. Tych dwóch kontuzji w okresie roku nie można ze sobą łączyć. Takie rzeczy niestety w piłce nożnej się zdarzają. (…) Pod koniec grudnia Arek powinien wrócić do pierwszych najprostszych ćwiczeń na boisku. Wcześniej czekają go praca obliczona na wzmocnienie, czyli treningi w siłowni i na basenie - przyznał De Nicola.

Dodajmy, że wcześniej wspomniany Mariani stwierdził, że Milikowi na pewno uda się wrócić do pełni sił przed rozpoczęciem przyszłorocznych Mistrzostw Świata.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Włochy Polska Arkadiusz Milik SSC Napoli Kontuzje
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.