Robben i Ribéry walczą o nowe kontrakty

rok temu Robben i Ribéry walczą o nowe kontrakty
fot. Bayern Monachium

Jak poinformował „Sport Bild”, Bayern Monachium zastanawia się obecnie nad przedłużeniem kontraktów Arjena Robbena i Francka Ribéry’ego.

Zarówno Holender, jak i Francuz od lat stanowili o sile ataków bawarskiego zespołu, wielokrotnie zdobywając trofeum Bundesligi, a raz nawet Ligę Mistrzów. Po wielu latach sukcesów i asystowania takim napastnikom, jak Mario Gómez, Mario Mandžukić czy Robert Lewandowski, w Monachium zastanawiają się nad zatrzymywaniem obu doświadczonych zawodników na kolejny sezon. Wiele wskazuje na to, że na Allianz Arena można będzie przez kolejny sezon oglądać Robbena, który w styczniu skończy 34 lata, a wyprawiający w kwietniu 35 urodziny Ribéry pożegna się z zespołem.

Holenderski zawodnik nadal regularnie występuje w barwach „Die Roten”, w obecnym sezonie zdobył dwie bramki i dwie asysty, co daje mu niezłą pozycję negocjacyjną, jako że wciąż ma wpływ na wyniki zespołu. Inaczej jest w przypadku Francuza, mającego spore problemy z grą na poziomie mistrza Niemiec już przed kontuzją zerwania więzadła zewnętrznego. W tej chwili ciężko określić, w jakiej formie powróci do gry.

W dodatku, Robben w ostatnich tygodniach zrezygnował z dalszego reprezentowania Holandii, by móc się skupić na występach w Bayernie. To naturalnie działa na jego korzyść, bo będzie do dyspozycji szkoleniowca przez cały rok i uniknie zagrożenia odniesienia kontuzji podczas zgrupowania.


ŹRÓDŁO
Sport Bild
TAGI: Bayern Monachium Niemcy Francja Holandia Franck Ribéry Arjen Robben
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.