Gracz Ajaksu zły na klub. Chciał odejść!

12 miesięcy temu Gracz Ajaksu zły na klub. Chciał odejść!

Amin Younes opowiedział o swoim rozgoryczeniu z powodu pozostania w Ajaksie Amsterdam.

Zeszły sezon był jednym z najlepszych od lat w wykonaniu zawodników holenderskiego zespołu. Co prawda Ajax nie zdobył mistrzostwa Holandii, ale dotarł do finału Ligi Europy, w którym musiał uznać wyższość Manchesteru United. Po poprzednich rozgrywkach klub otrzymał wiele ofert za swoich piłkarzy, ale na odejście pozwolił nielicznym.

Jednym z piłkarzy, którzy mieli spory wkład w grę Ajaksu w poprzednim sezonie był Amin Younes. Dobra forma skrzydłowego została dostrzeżona również przez selekcjonera reprezentacji Niemiec, Joachima Löwa, który powołał go na Puchar Konfederacji. 24-latek stracił przez to możliwość do odpoczęcia, bo powrócił wcześniej do klubu, by być z kolegami ze względu na dramatyczne wydarzenia związane z Abdelhakiem Nourim.

Ubiegłego lata Ajax najpierw odpadł z kwalifikacji do Ligi Mistrzów w dwumeczu z Niceą, a później z kwalifikacji do Ligi Europy po dwumeczu z Rosenborgiem. Piłkarze ze stolicy Holandii nie występują w europejskich pucharach po raz pierwszy od 27 lat. Sam Younes, którego umowa wygasa po obecnym sezonie, jest ostatnio krytykowany przez kibiców ze względu na słabą w ich opinii dyspozycję Niemca.

- Oczywiście, że to mnie dotyka, bo jestem tylko człowiekiem. Nie mam świeżości. Ze względu na Puchar Konfederacji właściwie nie miałem wakacji, dlatego poprosiłem Ajax o możliwość odejścia. Odpowiedź była „nie”, choć latem nie mogłem odpocząć od piłki ze względu na sytuację z Abdelhakiem Nourim. Chciałem być z kolegami, więc wróciłem wcześniej.

- Trzy wielkie zespoły z Niemiec i Włoch chciały mnie kupić i były w stanie przedstawić odpowiednie oferty. Dzięki temu wzrosłyby moje szanse na wyjazd na Mistrzostwa Świata w Rosji, ale Ajax nie miał zamiaru słuchać o transferze. Spędziłem tutaj  dwa lata. Dlaczego Davinson Sánchez otrzymał szansę na odejście do Tottenhamu za 40 milionów euro, a ja nie? Nawet nie chciano o tym rozmawiać.

- Nadal daję z siebie sto procent, bo obowiązuje mnie umowa z Ajaksem. Dam z siebie wszystko, byśmy zdobyli mistrzostwo. Nigdy nie krytykowałem klubu, ale muszę myśleć również o sobie – przyznał Younes.


ŹRÓDŁO
De Telegraaf
TAGI: Amin Younes Holandia Niemcy Ajax Amsterdam
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.