OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Austrii

4 miesiące temu OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Austrii
fot. Pixabay

Austriacki związek piłki nożnej (ÖFB) poinformował, że na stanowisku selekcjonera został zatrudniony Franco Foda.

Niemiecki szkoleniowiec zasłużył sobie na tę ofertę dzięki wieloletniej pracy w lidze austriackiej. 51-latek prowadził w tamtejszych rozgrywkach jedynie Sturm Graz, ale z klubem współpracował trzykrotnie, co w sumie wyniosło około dziesięć lat pracy i ponad 400 spotkań. Foda miał również okazję do trenowania w ojczyźnie, gdzie przez nieco ponad rok prowadził Kaiserslautern.

- Fakt, że Franco Foda został wybrany jednomyślnie, pokazuje jego pozycję zawodową – skwitował krótko prezes ÖFB, Leo Windtner.

- Znaleźliśmy bardzo zadowalające nas rozwiązanie. Będzie z pierwszym zespołem już podczas zgrupowania w Hiszpanii, a później rozegramy spotkanie towarzyskie z Urugwajem – dodał dyrektor sportowy, Peter Schöttel.

Austria ma za sobą nieudane eliminacje do Mistrzostw Świata w Rosji, które skończyła na czwartej pozycji w grupie, dając się wyprzedzić Serbii, Irlandii oraz Walii. Sytuacja w grupie była wyrównana, ale o niezakwalifikowaniu się Austriaków przesądziły takie wyniki, jak remis w Wiedniu z Gruzinami. 


ŹRÓDŁO
ÖFB
TAGI: Austria Oficjalnie Trenerzy Franco Foda Niemcy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0046 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.