GLIK: On może być światowym liderem

rok temu GLIK: On może być światowym liderem
fot. Piotr Kucza - FotoPyk

Kamil Glik w przychylnych słowach wypowiedział się na temat Kyliana Mbappé.

Młody Francuz ma za sobą przełomowy sezon, w którym mimo młodego wieku przedarł się do podstawowego składu AS Monaco i szybko zaskarbił sobie sympatię trenera oraz kibiców. Imponował dużą skutecznością, stając się rewelacją sezonu w całej Europie, co zwróciło uwagę większych ekip. Zainteresowane nim były między innymi Real Madryt czy Arsenal, ale ostatecznie nastolatek trafił do PSG, które go wypożyczyło z opcją wykupu za 180 milionów euro.

W Paryżu Mbappé radzi sobie równie dobrze i Kamil Glik nie ma wątpliwości, że jego były kolega z drużyny może zajść w futbolu bardzo daleko. O napastniku wypowiedział się w wywiadzie dla „Piłki Nożnej” (cytaty za „Goal.com”).

- Kylian to dobry chłopak. Jeszcze nie ma nawet 19 lat, ale nie zwariował, kiedy wybuchła wokół niego medialna burza. Nie wiem jaka jest teraz jego sytuacja, ale tu w Monako dbaliśmy o to, by dobrze go wychować - powiedział Glik.

W trakcie swojej kariery Polak miał okazję występować u boku wielu klasowych piłkarzy. Defensor dzielił szatnię między innymi z Robertem Lewandowskim, Andreą Belottim czy Radamelem Falcao, ale jego zdaniem to właśnie Mbappé ma predyspozycje na bycie tym najlepszym.

- Ciąży na nim presja, ale ma głowę na karku, a to świadczy o tym, że może być nawet lepszy. Jestem przekonany, że z czasem jak będzie się dalej rozwijał, zajdzie na szczyt. Powiedziałbym, że czeka go świetlana przyszłość. On może być światowym liderem, bez dwóch zdań. On jest z pewnością jednym z trzech najlepszych zawodników, z jakimi grałem. Może nawet najlepszym.ŹRÓDŁO
Piłka Nożna | Goal
TAGI: Kamil Glik Kylian Mbappé Lottin Paris Saint-Germain FC AS Monaco Polska Francja
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.