Wolverhampton sprowadzi kolejnego Portugalczyka?

12 miesięcy temu Wolverhampton sprowadzi kolejnego Portugalczyka?
fot. Wolverhampton Wanderers

Aktualny lider tabeli Championship, Wolverhampton Wanderers pragnie powiększyć kolonię portugalskich piłkarzy występujących w jego szeregach.

Portugalski „Recoird” poinformował, że popularne „Wilki” zamierzają sprowadzić w styczniu João Carvalho z Benfiki. 20-latek nie mieści się w składzie lizbońskiego zespołu, dlatego niewykluczone, że w poszukiwaniu częstszej gry zdecyduje się zmienić otoczenie.

Usługami wychowanka „As Águias” jest zainteresowany jego rodak, Nuno Espírito Santo, odpowiadający za wyniki Wolverhampton. Drużyna z Molineux Stadium w ubiegłym roku przejęta została przez chińskie konsorcjum Fosun international, które zamierza przywrócić jej dawny blask. W tym celu dokonywane są ostatnio liczne transfery, a ich bohaterami są zazwyczaj piłkarze rodem z Portugalii lub ci, którzy ukształtowali się piłkarsko w tym kraju. Na chwilę obecną w zespole znajduje się aż siedmiu takich gracyz.

João Carvalho uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy w całej Portugalii. W minionych sezonach występował w rezerwach Benfiki u boku takich piłkarzy, jak Nélson Semedo, João Cancelo , André Gomes, Gonçalo Guedes czy Bernardo Silva. W przeciwieństwie do słynnych kolegów nie było mu jednak dane zadebiutować w pierwszej drużynie zespołu z Estádio da Luz.

Wolverhampton jest na dobrej drodze, aby po kilkuletniej przerwie powrócić w szeregi Premier League. Po szesnastu kolejkach trzykrotni mistrzowie Anglii przewodzą drugoligowym zmaganiom.ŹRÓDŁO
Record
TAGI: João António Antunes Carvalho Portugalia Benfica Lizbona Portugalia Wolverhampton Wanderers FC Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.