Tylko 32% Szwedów chce Ibrahimovicia w Rosji

rok temu Tylko 32% Szwedów chce Ibrahimovicia w Rosji
fot. Wikipedia

Szwedzcy kibice nie są przekonani co do powrotu Zlatana Ibrahimovicia do kadry.

Awans Szwedów na Mistrzostwa Świata można częściowo rozpatrywać jako niespodziankę, biorąc pod uwagę fakt, iż wyeliminowali oni w barażach faworyzowanych Włochów. Kiedy „Azzurri” rozpoczynali dyskusje na temat koniecznych zmian w reprezentacji, kibice „Trzech Koron”, oprócz oczywistego celebrowania awansu, zadawali sobie pytanie - czy Zlatan Ibrahimović powinien wrócić do drużyny narodowej?

„Ibra” zakończył swoją reprezentacyjną karierę zaraz po nieudanym EURO 2016. W związku z awansem na turniej w Rosji pojawiły się jednak spekulacje na temat ewentualnego powrotu napastnika, który mógłby wspomóc kolegów swoimi umiejętnościami. Szwedzki „Expressen” postanowił zbadać, jakie opinie panują wśród kibiców reprezentacji. Okazuje się jednak, że nie są one zbyt przychylne napastnikowi Manchesteru United.

„Demoskop” przeprowadziło ankietę na zlecenie dziennika, w której wzięło udział 1011 respondentów. Wykazała ona, że tylko 32 procent odpowiadających uważa, iż Zlatan powinien czynnie wesprzeć drużynę narodową. Zdecydowana większość, 63 procent, uznała, że nie widzi możliwości powrotu Ibrahimovicia do reprezentacji. Pozostali nie mieli zdanie lub nie chcieli udzielić odpowiedzi. Co ciekawe, głosy kobiet i mężczyzn rozkładały się mniej więcej po równo.

Ankietowanym zadano także pytanie, jak postrzegali reprezentację ze Zlatanem w składzie, a jak bez niego. Tutaj podział głosów był już znacznie bardziej wyrównany. 33 procent odpowiadających uznało, że kadra prezentuje się teraz gorzej niż przed odejściem gwiazdy, z kolei 30 procent uważa, że pożegnanie z Ibrahimoviciem wyszło Szwedom na dobre. 31 procent nie dostrzega różnicy.

Przypomnijmy, że o sprawie wypowiedział się także selekcjoner reprezentacji Szwecji Janne Andersson. Jego zdaniem Szwedzi powinni skupić się na obecnej kadrze, a nie bez przerwy wspominać Ibrahimovicia, choć podkreśla, iż był on niekwestionowaną gwiazdą zespołu (wypowiedź można znaleźć TUTAJ). Z kolei sam zainteresowany przyznał jeszcze przed awansem, że teraz skupia się wyłącznie na powrocie do zdrowia, a przygodę z kadrą już zakończył (WIĘCEJ TUTAJ). Nie wiadomo jednak, jak podejdzie do sprawy teraz, kiedy Szwedzi są już pewni udziału w turnieju.ŹRÓDŁO
Expressen
TAGI: Zlatan Ibrahimović Manchester United FC Anglia Szwecja MŚ 2018 Mistrzostwa Świata

Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/transfery/public_html/news.php on line 469
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.