OFICJALNIE: Mexès kończy karierę

rok temu OFICJALNIE: Mexès kończy karierę
fot. Wikipedia

Philippe Mexès potwierdził, że definitywnie zawiesił korki na kołku.

Doświadczony obrońca rozstał się z Milanem po zakończeniu sezonu 2015/2016. Od tego momentu francuski defensor pozostawał bez klubu, mimo że cieszył się sporym zainteresowaniem. 35-letni zawodnik otrzymał sporo ofert z różnych zespołów, ale po namyśle zdecydował się na ich odrzucenie, aby poświęcić czas rodzinie.

- Nadal mieszkam w Mediolanie i opiekują się trojgiem moich dzieci. To one są teraz moim priorytetem i żyję tylko dla nich. Piłka nożna była moją pasją, ale to dzieci są moją miłością. Decyzję o zakończeniu kariery podjąłem szybko. Piłka to nie tylko balon, ale też bańka - powiedział Mexès.

Francuz urodził się w Tuluzie i w tym mieście rozpoczął też swoją przygodę z futbolem. W barwach juniorskich drużyn Toulouse FC radził sobie na tyle dobrze, że otrzymywał regularnie powołania do młodzieżowych kadr „Trójkolorowych”.  Z jedną z nich, a konkretnie z zespołem do lat 18, sięgnął po Mistrzostwo Europy U-18 w 2000 roku.

Środkowy obrońca przed osiągnięciem tego sukcesu został wypatrzony przez skautów Auxerre i zdecydował się na zasilenie szeregów „Biało-Niebieskich”, którzy byli wówczas jedną z najmocniejszych ekip w całej Ligue 1.

Defensor po pięciu sezonach spędzonych w barwach AJ przeniósł się do Romy. Razem z klubem ze Stadio Olimpico odnosił największe sukcesy w swojej klubowej karierze, wygrywając z nim dwukrotnie Puchar Włoch (2006/2007, 2007/2008) i raz Superpuchar Włoch (2011) oraz kończąc trzykrotnie ligowe zmagania w Serie A na drugim miejscu.

Doświadczony zawodnik po zakończeniu swojego pobytu w zespole „Giallorossich” zdecydował się na pozostanie na Półwyspie Apenińskim i postanowił związać się z Milanem, który okazał się jego ostatnim klubem w karierze.

Mexès rozegrał także 29 spotkań w reprezentacji Francji. Razem z „Trójkolorowymi” zdobył Puchar Konfederacji w 2003 roku oraz wystąpił na Euro 2012.ŹRÓDŁO
France Football
TAGI: Oficjalnie Philippe Mexes Francja Koneic kariery
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.