„Piłka nożna? Wolę grilla i piwo”

rok temu „Piłka nożna? Wolę grilla i piwo”

Pablo Daniel Osvaldo udzielił ciekawego wywiadu redakcji „La Gazzetta dello Sport”.

14-krotny reprezentant Włoch w trakcie kariery był związany m.in. z Espanyolem, Romą, Southampton, Juventusem, Interem (w obu włoskich klubach przebywał na zasadzie wypożyczenia z ekipy „Świętych”), FC Porto i Boca Juniors. Z argentyńskim klubem rozstał się w zeszłym roku i choć media od tamtej pory łączyły go z wieloma zespołami, 31-latek nie wrócił już na murawę.


- Zdecydowałem się odejść z Boca. Pojawiało się wtedy zbyt wiele plotek. Nie mogłem nigdzie wyjść, bałem się ludzi. Nie zależało mi już na tym, by dalej to robić. Miałem oferty z Chin czy klubów z Champions League, ale chciałem się od tego wszystkiego odłączyć. Zacząłem nienawidzić to, co kiedyś kochałem. Futbol zasługuje na szacunek. Ja wolę grilla i piwo od pieniędzy.

- Chcesz usłyszeć śmieszną historię? W grudniu 2016 roku skontaktował się ze mną Jorge Sampaoli, który pracował wtedy w Sevilli. Powiedział mi: „Dani, możesz robić, co tylko chcesz. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Potrzebuję napastnika”. „Ale szefie, teraz jest Cosquin Rock (organizowany w Argentynie festiwal muzyki rockowej - red.)” - powiedziałem mu. „No tak, zapomniałem, idź, nie możesz tego przegapić” - usłyszałem tylko. To była rozmowa dwóch szalonych ludzi.

- Czy tęsknię za Włochami? Wrócę tam po zimie. Na Półwyspie Apenińskim grałem w dobrych zespołach i ze świetnymi piłkarzami. W momencie grania jednak kompletnie o tym nie myślisz, wszystko bierzesz za pewnik. Dzisiaj rozumiem, jakie miałem szczęście, ale uwierz, nie tęsknię za tym - przyznał Osvaldo, który opowiedział również o słynnej sytuacji z Roberto Mancinim, gdy był zawodnikiem Interu.

- Po meczu z Juventusem rzuciłem się na niego z pięściami. Zapytałem, czy chce się bić. On odparł, żebym nie odzywał się do niego w taki sposób. Musiał mnie wyrzucić. Inaczej całkowicie straciłby autorytet. Pamiętam, jak szedłem do jego biura. Płakałem i byłem zawstydzony. To świetny trener o dobrym charakterze.  ŹRÓDŁO
La Gazzetta dello Sport I Goal.com
TAGI: Pablo Daniel Osvaldo Argentyna Włochy Inter Mediolan Roberto Mancini Juventus FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.