RB Lipsk planuje duży transfer

rok temu RB Lipsk planuje duży transfer

Wicelider niemieckiej Bundesligi zamierza dokonać kolejnej głośnej transakcji.

Na radarze ekipy ze wschodnich Niemiec znalazł się występujący w Beşiktaşie Anderson Talisca, który może zawitać do Lipska już w styczniu.

Zawodnik mogący występować zarówno w ataku, jak i na pozycji ofensywnego pomocnika jest jedną z największych gwiazd ligi tureckiej, gdzie przebywa aktualnie na wypożyczeniu z Benfiki. Wychowanek Vasco da Gama swoją znakomitą postawą przyczynił się do sięgnięcia przez „Orły” po krajowe mistrzostwo, a także do znakomitych rezultatów osiąganych przez nie w Lidze Mistrzów, gdzie Beşiktaş jest niemal pewny promocji do dalszej fazy rozgrywek. Co ciekawe jednym z ich grupowych rywali jest właśnie ekipa z Lipska.

Brazylijczyk już latem miał okazję stać się bohaterem wielkiego transferu. W owym czasie znajdował się bowiem w zaawansowanej fazie rozmów z angielskim drugoligowcem, Wolverhampton, które było gotowe zapłacić za jego usługi ponad dwadzieścia milionów funtów, bijąc tym samym rekord Championship. W międzyczasie pojawiały się zaś plotki łączące go ze słynnym Manchesterem United.

Klub z Red Bull Areny ściągnięciem 23-latka w swe szeregi pragnie zwiększyć rywalizację na pozycji ofensywnego pomocnika, a także zabezpieczyć się na ewentualny brak możliwości skorzystania z usług Timo Wernera i Yussufa Poulsena, a więc podstawowych napastników posyłanych do boju przez trenera Ralpha Hasenhüttla. Kwota ewentualnego transferu może zamknąć się w okolicach nawet dwudziestu pięciu milionów funtów.


ŹRÓDŁO
Abola
TAGI: Talisca Brazylia Beşiktaş JK Turcja RB Lipsk Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.