Benevento pobiło niechlubny rekord Manchesteru United. Miał prawie 90 lat!

9 miesięcy temu Benevento pobiło niechlubny rekord Manchesteru United. Miał prawie 90 lat!

Benevento Calcio ustanowiło nowy rekord spotkań bez zdobyczy punktowej w czołowych ligach europejskich.

Drużyna Benevento Calcio nie zaliczyła udanego początku sezonu w Serie A. Beniaminek najwyższej włoskiej klasy rozgrywkowej, który po raz pierwszy w swojej historii występuje na tym poziomie, przegrał w niedzielę trzynaste spotkanie z rzędu. Tym samym zespół jest gorszy od Manchesteru United z sezonu 1930/1931, który nie potrafił zdobyć punktów w pierwszych dwunastu spotkaniach ligi angielskiej.

Dla drużyny z Kampanii mecz, który przesądził o najgorszej serii ułożył się niezwykle pechowo. Do Benevento przyjechało Sassuolo i przez długi czas utrzymywał się remis 1-1 po bramkach Alessandro Matriego i Samuela Armenterosa. Goście zdobyli bramkę dającą zwycięstwo dopiero w 94. minucie starcia, pozbawiając gospodarzy pierwszego punktu w sezonie.

Kibice piłkarscy zaczynają się już zastanawiać, czy Benevento zostanie klubem z najmniejszym dorobkiem punktowym w historii czołowych lig europejskich. Konkurencja jest spora, bo w czołówce jest między innymi Tasmania Berlin, która zakończyła sezon 1965/1966 w Bundeslidze z dorobkiem 10 punktów. We Włoszech rekord dzierży Catania Calcio, która zdobyła tylko 12 oczek w rozgrywkach 1983/1984. Obok tych dwóch zespołów można umieścić Derby County z sezonu 2007/2008 Premier League z 11 punktami i Sporting Gijón, który w rozgrywkach LaLiga 1997/1998 zdobył 13 oczek.


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Benevento Calcio Włochy Manchester United FC Anglia
Zobacz również
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.