Mourinho: Dlatego Martial i Rashford rzadko grają razem

rok temu Mourinho: Dlatego Martial i Rashford rzadko grają razem
fot. FotoPyk

José Mourinho wyjaśnił, dlaczego tak rzadko w swoim zespole wystawia wspólnie Marcusa Rashforda i Anthony’ego Martiala.

Obaj zawodnicy rozpoczęli w pierwszym składzie sobotnie starcie z Newcastle United, które Manchester United wygrał 4-1. Kibice „Czerwonych Diabłów” mieli w nim kilka powodów do radości, jak powrót do gry Paula Pogby i Zlatana Ibrahimovicia czy znalezienie się w wyjściowej jedenastce duetu Martial-Rashford.

Mourinho powiedział jednak, że zazwyczaj ma problem ze zmieszczeniem w jednym zespole wspomnianego duetu ze względu na ich charakterystykę. W spotkaniu ze „Srokami” Rashford znalazł się na lewym skrzydle, Lukaku zagrał w ataku, za jego plecami Martial, a na prawym skrzydle Juan Mata. 

- Oni obaj lubią występować na jednej pozycji, dlatego to takie trudne. Obaj preferują bardziej grę po lewej, niż po prawej stronie. Każdy z nich gra z innym napastnikiem obok, więc tracimy połączenie z pomocą, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, gdy kolejny zawodnik gra za plecami napastnika.

- Jednak odnaleźliśmy później pewną równowagę. Gdy zaczynali szukać, czasem obaj, jeden na skrajnym lewym skrzydle, drugi na pół-lewym, zaczynaliśmy tworzyć sytuacje.

- Będąc szczerym, Newcastle to drużyna, która przyjechała tutaj i przynajmniej w drugiej połowie sprawiała nam wiele problemów defensywnych. I to nie ze względu na graczy w formacji obrony, ale brak równowagi.

- Wystawianie Rashforda i Martiala razem daje nam pewne pozytywy, ale też wiele odbiera.


ŹRÓDŁO
Manchester Evening News
TAGI: Anglia Manchester United FC Anthony Martial Francja Marcus Rashford
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.