Andrzej Wójcik po śmierci ojca: Tata miał pewien plan

rok temu Andrzej Wójcik po śmierci ojca: Tata miał pewien plan
fot. FotoPyk

W poniedziałek zmarł były selekcjoner reprezentacji Polski, Janusz Wójcik. Na łamach WP SportoweFakty wstrząsającą wiadomość skomentował jego syn, Andrzej.

Wójcik był niezwykle barwną postacią, która wzbudzała wiele kontrowersji. Jeśli chodzi wyłącznie o sprawy boiskowe, w ostatnich latach najgłośniej było o nim ze względu na udział w aferze korupcyjnej. Nie można jednak zapominać, że miał on na swoim koncie kilka sukcesów, w tym oczywiście srebrny medal igrzysk olimpijskich w 1992 roku.


W 2012 roku Komisja Dyscyplinarna PZPN zdyskwalifikowała Wójcika na cztery lata. Jak się okazuje, w ostatnim czasie poważnie myślał on jednak o powrocie na ławkę trenerską.

- Tata musiał się przewrócić... W niedzielę oglądaliśmy jeszcze mecz Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze, w domu. Po tym, gdy się zakończył, pojechałem na halę pograć w piłkę. Wróciłem i widzę, że tata leży na ziemi. Był po ataku epilepsji. Uderzył się, w głowie pojawił się krwiak. Pojechaliśmy do szpitala, tam był operowany. Zabieg się udał, lekarze zrobili, co mogli. Tata został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. Niestety, nie obudził się - powiedział Andrzej Wójcik.


- Najgorsze jest to, że z jego zdrowiem zaczęło być lepiej, wszystko powoli zaczęło się układać. Miał też pewien plan. (…) Powiedział: „pora wziąć się w garść i wrócić do pracy”. Mieliśmy napisać maila do federacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tata odzyskał licencję trenera i chciał wrócić do pracy. Poinformowaliśmy też kilku agentów, by zaczęli się rozglądać za klubem dla taty - zdradził syn byłego selekcjonera reprezentacji Polski (cała rozmowa TUTAJ).

Przypomnijmy, że po wspomnianych igrzyskach Wójcik pracował w Legii Warszawa i stamtąd przeniósł się do ZEA. Za wyniki pierwszej reprezentacji naszego kraju był on odpowiedzialny w latach 1997-1999.ŹRÓDŁO
WP SportoweFakty
TAGI: Polska Janusz Wójcik Andrzej Wójcik
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.