Milan zostanie wykluczony z europejskich pucharów?!

12 miesięcy temu Milan zostanie wykluczony z europejskich pucharów?!

Wygląda na to, że AC Milan może ponieść konsekwencje dużych wydatków na rynku transferowym.

Latem zeszłego roku Silvio Berlusconi, były właściciel klubu, ogłosił, że Milan zostanie sprzedany chińskim inwestorom. Transakcja została sfinalizowana w kwietniu i od tamtej pory pieniądze Yonghonga Li i spółki miały pomóc „Rossonerim” w powrocie na salony. Początkowo wydawało się, że nowy projekt zaprowadzi drużynę we właściwym kierunku, ale jak na razie sprawia jedynie kłopoty.

Dwa tygodnie temu dyrektor wykonawczy mediolańczyków Marco Fassone spotkał się z przedstawicielami UEFA. Podczas rozmów próbował przekonać ich do rentowności projektu, „Marca” informuje jednak, że ta sztuka mu się nie udała. To z kolei może oznaczać poważne konsekwencje dla zespołu.

Europejska federacja uznała, że mogło dojść do naruszenia przepisów Finansowego Fair Play. Klub był latem chwalony przez wielu ekspertów za wzmocnienia, lecz kosztowały one ponad 200 milionów euro, a część z transakcji może okazać się jeszcze droższa, biorąc pod uwagę bonusy i dodatkowe opłaty za wykup wypożyczonych graczy. Takie wydatki wymagałyby pokrycia choćby uczestnictwem w Lidze Mistrzów, ale Milan na ten moment nie może na to liczyć.

„Diavolo” występują jedynie w Lidze Europy, a ich sytuacja w Serie A nie wróży rychłego powrotu do Champions League. Madrycki dziennik dodaje, że podejrzany jest sam sposób finansowania inwestycji klubu. Powołując się na „New York Times”, twierdzi, że pojawiły się pewne nieprawidłowości co do samego statusu biznesowego wspomnianego Li, którego firma nie jest uznawana w Chinach za przedsiębiorstwo, a na jej kontach nie znajduje się tyle pieniędzy, ile przypuszczano.

Jeśli potwierdzi się najgorszy scenariusz, Milan może zostać nawet zdyskwalifikowany z gry w europejskich pucharach, a to z pewnością nie pomogłoby mu uporać się z problemami. Warto zaznaczyć, w razie kłopotów finansowych klub może zostać przejęty przez Elliott Management, które pomogło Chińczykowi wykupić ekipę z San Siro, kiedy wycofali się inny inwestorzy.

Przypomnijmy, że Silvio Berlusconi już kilka tygodni temu mówił o problemach nowych właścicieli Milanu. Włoch przypuszczał wtedy, że obecny sezon może zostać zakończony ze stratami przekraczającymi 100 milionów euro. Więcej tutaj - http://transfery.info/107008,berlusconi-milan-juz-ma-problemy-finansowe.ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: AC Milan Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.