Nieznana twarz Tetteha. „To najpiękniejszy widok na świecie. By to zrozumieć, musisz urodzić się w Afryce”

rok temu Nieznana twarz Tetteha. „To najpiękniejszy widok na świecie. By to zrozumieć, musisz urodzić się w Afryce”
fot. Aleksandra Sieczka

Większość kibiców kojarzy Abdula Aziza Tetteha głównie z brutalnymi faulami. Poza murawą pomocnik Lecha Poznań ma jednak zupełnie inną twarz, o co podpytał go Sport.pl.

Ghańczyk trafił do klubu z Wielkopolski w 2015 roku i od tamtej pory rozegrał 81 oficjalnych spotkań w jego koszulce, sięgając z „Kolejorzem” po Superpuchar Polski. W ekstraklasie 27-latek ma łatkę boiskowego brutala. Tetteh ma już na koncie m.in. bardzo ostre wejścia w nogi Takafumiego Akahoshiego, Fiodora Černycha czy też Arkadiusza Recy. Jak patrzy na styl swojej gry sam zawodnik?

- W lidze jest wielu chłopaków, którzy grają znacznie agresywniej ode mnie. Ale to ja jestem tym złym. Zanim jeszcze wyjdę z tunelu, sędziowie już trzymają dla mnie żółtą kartkę. (…) Reca? Przecież nie chciałem go zabić. Gdybym chciał, to gwarantuję, że Arek nie wstałby o własnych siłach. A on wstał i grał dalej, do końca. Przyznaję, że na chwilę zgasło mi światło, ale nie planowałem zrobić mu krzywdy - przyznał Tetteh.


Sport.pl zapytał go również o pewien zwyczaj, a mianowicie zbieranie zużytych butów i innego sprzętu piłkarskiego. Po co robi to pomocnik?

- Żeby rozdawać dzieciom. W Ghanie. Zbieram to wszystko i wywożę do Afryki. Tych dzieci nie stać na ten sprzęt. Wiem dobrze, jak potrzebują pomocy. Do Akry latam dwa razy w roku. Z Polski za każdym razem zabieram wielką torbę ubrań, piłek. Robię to od lat. Tuż po przylocie jadę do sklepu małą ciężarówką i każę ją wypełnić. Wrzucają tam ryż, olej, cukier, wodę.

- Widziałeś kiedyś uśmiech chłopca, który nie ma nic i nagle coś dostaje? To najpiękniejszy widok na świecie. Aby to rozumieć, trzeba urodzić się w Afryce - stwierdził Tetteh, który w tym sezonie rozegrał osiem meczów w Ekstraklasie (cała rozmowa TUTAJ).  ŹRÓDŁO
Sport.pl
TAGI: Polska Ghana Lech Poznań Abdul Aziz Tetteh
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.