LGdS: Klub z Serie A chce Guilherme!

12 miesięcy temu LGdS: Klub z Serie A chce Guilherme!
fot. FotoPyk

Jak podają włoskie media, szczególnie „La Gazetta dello Sport”, Guilherme może odejść w styczniu z Legii Warszawa.

Ofensywny pomocnik Legii Warszawa występuje na polskich boiskach od stycznia 2014 roku. Przez ostatnie lata Brazylijczyk wyrobił sobie w LOTTO Ekstraklasie markę jednego z najlepszych zawodników w rozgrywkach, dlatego zaczął wzbudzać zainteresowanie drużyn ze znacznie silniejszych lig. Niebawem może to doprowadzić do transferu, bowiem kontrakt Guilherme wygasa wraz z końcem grudnia obecnego roku.

Pozyskaniem 26-latka jest zainteresowany przede wszystkim ostatni zespół Serie A – Benevento. Drużyna znajduje się w fatalnej sytuacji i po trzynastu kolejkach wciąż czeka na pierwszy punkt w aktualnym sezonie. Szkoleniowiec drużyny, Roberto De Zerbi, pilnie poszukuje nowych nazwisk i zakontraktowanie byłego gracza Bragi jest dla niego jednym z głównych celów na przyszłe okno transferowe.

Sam zawodnik może spojrzeć przychylniejszym okiem na Benevento z dwóch powodów. 26-latek po transferze miałby bardzo duże szanse na cotygodniową grę w lidze włoskiej, czyli rozgrywkach o znacznie wyższej reputacji od LOTTO Ekstraklasy. Ponadto Brazylijczyk miałby możliwość uzyskania zdecydowanie lepszych warunków kontraktu indywidualnego, bo Benevento nie musiałoby płacić Legii za ofensywnego pomocnika nawet jednego euro.

Skrzydłowy Legii rozegrał w aktualnych rozgrywkach siedemnaście spotkań, zdobywając trzy bramki i notując dwie asysty.


ŹRÓDŁO
La Gazzetta dello Sport
TAGI: Guilherme Costa Marques Brazylia Polska Włochy Legia Warszawa Benevento Calcio
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.