CIES: Młodzi piłkarze, którzy występują w Ekstraklasie najczęściej

rok temu CIES: Młodzi piłkarze, którzy występują w Ekstraklasie najczęściej

Statystycy z CIES Football Observatory opublikowali listę młodych zawodników z LOTTO Ekstraklasy, którzy w obecnych rozgrywkach najczęściej pojawiali się na boisku.

Na potrzeby badania statystycy wzięli pod uwagę jedynie zawodników, którzy urodzili się w roku 1997 lub później, więc najstarsi z nich są aktualnie dwudziestolatkami. W Polsce panuje przekonanie, że kluby piłkarskie nie stawiają na młodych graczy i właśnie takie wnioski można wysnuć na podstawie zestawienia opublikowanego przez CIES.

W tabeli podsumowującej znalazło się dwadzieścia nazwisk zawodników, którzy pomimo swojego bardzo młodego wieku, występują w LOTTO Ekstraklasie najwięcej spośród swoich rówieśników i graczy młodszych. Warto zwrócić uwagę, że tylko sześciu z nich spędziło w tym sezonie na boisku pięćdziesiąt lub więcej możliwego do uzyskania czasu. 

Absolutnym fenomenem jest tutaj Mateusz Wieteska, który może pochwalić się, że wystąpił od początku do końca we wszystkich dotychczasowych meczach. Murawę opuścił jedynie w meczu z Sandecją, gdy został zmieniony w 89. minucie.

Liderami w stawianiu na dwudziestolatków i graczy młodszych są dwie drużyny z przeciwległych końców tabeli Ekstraklasy, czyli Górnik Zabrze i Pogoń Szczecin. Oba zespoły posiadają po trzech takich graczy. Po dwóch wystawia: Wisła Kraków, Piast Gliwice, Lech Poznań i Cracovia. Zaledwie jednym piłkarzem w zestawieniu mogą się pochwalić: Zagłębie Lubin, Wisła Płock, Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław.
ŹRÓDŁO
CIES
TAGI: CIES Polska Górnik Zabrze Pogoń Szczecin Lech Poznań Piast Gliwice Cracovia Wisła Kraków Legia Warszawa Lechia Gdańsk
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.