Conte wściekły na władze Premier League. „Już drugi raz coś takiego nam się przytrafia!”

rok temu Conte wściekły na władze Premier League. „Już drugi raz coś takiego nam się przytrafia!”
fot. FotoPyk

Antonio Conte uważa, że osoby odpowiedzialne za terminarz Premier League nie szanuję grających w lidze zespołów.

Przed Chelsea trudne wyzwanie - mistrzowie Anglii zmierzą się dziś o 18:00 na wyjeździe z Karabachem. Oznacza to dla klubu nie tylko grę na trudnym terenie, ale także długą i męczącą podróż. Po niej piłkarze „The Blues” nie będą mieli jednak zbyt wiele czasu na odpoczynek, ponieważ już w sobotę zmierzą się z Liverpoolem. Taki stan rzeczy nie podoba się menedżerowi ekipy ze Stamford Bridge.

- Jestem trochę zaskoczony, ponieważ w tym sezonie to już drugi raz, kiedy dzieje się coś takiego - zaczął Conte w rozmowie z dziennikarzami.

- Za pierwszym razem było tak samo, przeciwko Manchesterowi City: graliśmy w środę na wyjeździe z Atlético Madryt, wróciliśmy do Londynu o 5 rano, a następnie podejmowaliśmy City w sobotę, oni grali w Lidze Mistrzów dzień przed nami. Teraz to Liverpool grał we wtorek, a my musimy zagrać w środę, przeciwko Karabachowi, czeka nas bardzo długa podróż.

- Będzie nam bardzo trudno się zregenerować, odpocząć. Ktokolwiek przygotowywał terminarz ligowy musi zwracać na takie rzeczy większą uwagę. Myślę, że czasami warto by było uszanować naszą pracę.

Conte uważa, że właśnie przez takie sytuacje angielskie kluby miewały w ostatnich latach problemy w europejskich pucharach.

- Na ten moment Anglia powinna spróbować zrozumieć problem i coś zmienić. Od dłuższego czasu żaden z angielskich klubów nie grał w finale Ligi Mistrzów. Ale dlaczego? Drużyny są bardzo silne, każda z nich ma możliwość, by przejść drogę aż do finału. Ktokolwiek zajmuje się terminarzem, musi coś zmienić. Myślę, że to by było najlepsze dla angielskiego futbolu.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Antonio Conte Trenerzy Chelsea FC Liverpool FC Karabach Agdam Azerbejdżan Włochy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.