MEDIA: Pomocnik marzy o powołaniu od Nawałki. Już rozpoczął starania o paszport!

rok temu MEDIA: Pomocnik marzy o powołaniu od Nawałki. Już rozpoczął starania o paszport!
fot. FotoPyk

Sonny Kittel ma nadzieję, że wyjedzie wspólnie z reprezentacją Polski na zbliżające się Mistrzostwa Świata do Rosji.

W ostatnim czasie Kittel jest odpowiedzialny za fantastyczne wyniki Ingolstadt, które dzięki jego dobrym występom dołączyło do grona zespołów walczących o awans do Bundesligi. Tylko w ostatnich sześciu występach 24-latek uzbierał trzy trafienia i pięć asyst, a jego bilans w całym dotychczasowym sezonie do siedem bramek i siedem ostatnich podań. W tej chwili pomocnik jest czwartym najlepszym strzelcem zaplecza niemieckiej ekstraklasy.

Z Polski pochodzą rodzice i dziadkowie Kittela, dlatego może mieć on ewentualną możliwość reprezentowania Polski na turnieju Mistrzostw Świata w Rosji. Zawodnik rozpoczął już starania o uzyskanie polskiego paszportu.

- Jeśli do tego dojdzie, to naturalnie będziemy wspierać Sonny’ego. Nie mamy żadnych zmartwień, co do zwiększenia obciążeń [zawodnik stracił wiele czasu przez kontuzje – przyp. red.]. Posiadanie zawodnika na Mistrzostwach Świata byłoby potwierdzeniem dobrze wykonanej pracy – powiedział prezes Ingolstadt, Harald Gärtner.

W mediach pojawiła się również informacja, że ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej nie było żadnego kontaktu. Ostatnio prezes PZPN, Zbigniew Boniek, zdecydowanie wykluczył grę dla Polski Williego Orbana i podobnie może być w przypadku Kittela.


ŹRÓDŁO
Donaukurier
TAGI: Sonny Kittel Polska Mistrzostwa Świata 2018 Niemcy FC Ingolstadt 04
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.