Robben: Mogę zakończyć karierę nawet po obecnym sezonie!

12 miesięcy temu Robben: Mogę zakończyć karierę nawet po obecnym sezonie!
fot. Bayern Monachium

Arjen Robben wyjawił, że to może być jego ostatni sezon w piłkarskiej karierze.

Niedawno Holender zdecydował się zrezygnować z gry dla swojej reprezentacji, po tym jak tej nie udało się zakwalifikować na Mistrzostwa Świata w Rosji. Okazuje się jednak, że na tym może nie poprzestać. Kontrakt skrzydłowego wygasa wraz z końcem trwających rozgrywek, a Bayern wciąż nie zdecydował się, czy kontynuować współpracę z doświadczonym zawodnikiem. Sprawa na razie jest otwarta, ale sam 33-latek również nie ma pewności co do swojej dalszej gry.

- Ten sezon może oznaczać koniec mojej kariery - stwierdził otwarcie Robben w rozmowie z „Kickerem”. Mimo deklaracji, zostawia sobie otwartą furtkę na inne możliwości.

- Może pojawić się jakaś zupełnie nowa opcja, mogę też grać przez kolejne trzy lata w Bayernie. Wszystko jest możliwe.

- Skupiam się jedynie na następnym meczu, nie patrzę dalej w przyszłość. Postaram się grać tak długo, jak będzie mi to sprawiało przyjemność i dopóki będę mógł grać w piłkę na wysokim poziomie. Ale nie wiem jak długo będzie to trwać.

Władze Bayernu już od dłuższego czasu starają się rozwiązać kwestię weteranów - Francka Ribéry'ego i Robbena właśnie. Na ten moment bliżej nowego kontraktu ma być ten drugi. „Sport Bild” informuje, że Jupp Heynckes przekazał już osobie odpowiedzialnej za kontrakty, że Holender powinien zostać na dłużej na Allianz Arena. Choć trener prawdopodobnie pożegna się z klubem po sezonie, jego zdanie jest bardzo cenione przez „die Roten”.

W przypadku pozostanie w Bawarii, Robben będzie musiał zapewne pogodzić się z odgrywaniem nieco mniejszej roli w zespole.ŹRÓDŁO
Kicker | SportBild
TAGI: Arjen Robben Bayern Monachium Holandia Niemcy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.