OFICJALNIE: Argentyński bramkarz zagra dla Kolumbii?!

rok temu OFICJALNIE: Argentyński bramkarz zagra dla Kolumbii?!
fot. Wikipedia

Atlético Nacional przekazało informacje o staraniach ich bramkarza, Franco Armaniego, o uzyskanie kolumbijskiego paszportu.

31-letni bramkarz występuje w Kolumbii od 2010 roku i staje się już powoli legendą Atlético Nacional. Argentyńczyk złożył ostatnio w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Bogocie dokumenty, które poświadczają jego chęć uzyskania kolumbijskiego obywatelstwa. Właściwie nie robił tego on sam, tylko prezes klubu - Andrés Botero Phillipsbourne.

Procedura nadania obywatelstwa może potrwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Podczas tego okresu sprawdza się między innymi  kartotekę kandydata, jego wiedzę na temat kultury i historii Kolumbii oraz sytuację domową. Właściciel Atlético Nacional pragnie ją maksymalnie przyspieszyć, by zawodnik jak najszybciej mógł się pochwalić tamtejszym paszportem.

Armani dzięki nowemu dokumentowi ułatwi życie swojej drużynie, która nie będzie musiała go traktować jak obcokrajowca. Pomoże to w poczynaniach na tynku transferowym i planowaniu kadry. Co również ważne z perspektywy Kolumbijczyków, 31-latek wyrażał ostatnio chęć reprezentowania barw kadry prowadzonej przez José Pékermana.

Niedawno Atlético Nacional ponownie nawiązało do lat świetności, które wiążą się z okresem, gdy klub był w rękach jednego z największych przestępców w historii – Pablo Escobara. Zespół sięgnął w 2016 roku po niemal 30 latach po trofeum Copa Libertadores (odpowiednika europejskiej Ligi Mistrzów).


ŹRÓDŁO
Atlético Nacional
TAGI: Oficjalnie Franco Armani Kolumbia Argentyna Mistrzostwa Świata MŚ 2018
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.