Slaven Bilić odrzucił ofertę pracy w West Bromwich Albion

rok temu Slaven Bilić odrzucił ofertę pracy w West Bromwich Albion
fot. West Bromwich Albion

Slaven Bilić, który niedawno został zwolniony z West Hamu United, odmówił przejęcia West Bromwich Albion.

Na The Hawthorns trwają poszukiwania nowego menadżera po zwolnieniu Anthony'ego Pulisa. Jednym z kandydatów na następcę 59-latka był do niedawna Slaven Bilić, który pozostaje bez pracy, odkąd na początku listopada zwolniono go z West Hamu. Chińskiemu właścicielowi WBA, Guochuanowi Lai, zależy, aby nowy menadżer miał doświadczenie w Premier League, dlatego chciał porozmawiać z Chorwatem na temat ewentualnej współpracy.

W odpowiedzi 49-latek poinformował jednak przedstawicieli West Bromu, że co najmniej do nowego roku nie zamierza podejmować konkretnej decyzji odnośnie swojej przyszłości. Aktualnie spędza on czas z rodziną i nie myśli o nowej pracy.

Mimo zwolnienia z powodu słabych wyników, przygodę Bilicia z zespołem „Młotów” należy uznać za udaną. Pierwszy sezon pod wodzą Chorwata West Ham zakończył na siódmym, a drugi na jedenastym miejscu w tabeli Premier League. Dopiero na początku trzeciego roku w WHU doświadczonego trenera dopadł kryzys formy.

Po odmowie Bilicia  faworytem do objęcia zespołu WBA jest inny były opiekun West Hamu, Alan Pardew. W najbliższym meczu z Tottenhamem zespół poprowadzi jednak pełniący do niedawna rolę asystenta Tony'ego Pulisa, Gary Megson. Zaznacza on jednak, że zaistniała sytuacja jest dla niego bardzo niekomfortowa i nawet nie myśli o ewentualnym pozostaniu na stanowisku pierwszego trenera West Bromwich Albion.


ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Trenerzy Slaven Bilić Anthony Pulis West Bromwich Albion FC Anglia Grzegorz Krychowiak Alan Pardew
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.