Piłka Nożna: Lista płac w Ekstraklasie

rok temu Piłka Nożna: Lista płac w Ekstraklasie

Jak co roku tygodnik „Piłka Nożna” opublikował ekstraklasową listę płac, prezentującą wynagrodzenia piłkarzy, którzy występują na co dzień na najwyższym rodzimym szczeblu.

„Piłka Nożna” tworzy swoje zestawienie na podstawie źródeł prasowych i internetowych, a także informacji własnych. Co prawda prezentowane przez nią miesięczne zarobki czy też premie nie zostały nigdy oficjalnie potwierdzone, ale są one bardzo prawdopodobne. Poniżej kilka ciekawszych punktów. Kwoty zostały podane w złotówkach, w większości przypadków przedstawiają one wynagrodzenie brutto.


1 500 - Najniższe kontrakty, a właściwie stypendia dla młodych zawodników beniaminka ekstraklasy Sandecji Nowy Sącz. Co ważne, ci zawodnicy znajdują się w kadrze pierwszego zespołu.


25 000 - To zaś może być średnie wynagrodzenie w rewelacyjnej jesienią Koronie, oczywiście wśród zawodników. Pensji włosko-niemieckiego trenera nie znamy. Ale kiedy były przymiarki do jego osoby, krążyła plotka o kwocie 10 tysięcy euro. Zaznaczamy - to tylko domysły. 25 kawałków to również prawdopodobne pobory najskuteczniejszego w Legii Jarosława Niezgody. 


30 000 - Uwaga - pobory, netto, najlepszego snajpera ekstraklasy, Igora Angulo - utrzymuje Piotr Koźmiński z „SE”. To solidna wypłata, ale przecież nijak mająca się do ligowych krezusów.

62 000 - Pensja prawdziwego weterana i symbolu Wisły Kraków. Paweł Brożek może cieszyć się kontraktem w wysokości 175 tysięcy euro rocznie. Lata jednak lecą nieubłaganie i zapewne nowej umowy już Broziu pod Wawelem nie podpisze.

70 000 - Szacowane uposażenie Jakuba Wawrzyniaka, jednego z gdańskich weteranów. Także tyle zarabia czołowy pomocnik Zagłębia Lubin.


106 250
- Konkretnie 300 tysięcy euro. Być może właśnie aż tyle mogą wyciągnąć Sebastian Mila i Sławomir Peszko jako zawodnicy Lechii Gdańsk.

141 600
- Podbijamy stawkę, a właściwie skutecznie czyni to Legia Warszawa. 400 tysięcy euro to kwota, jaką w Sampdorii Genua rocznie inkasuje Bartosz Bereszyński, były obrońca Legii. I na taką również sumkę zgodził się - podobno - Michał Pazdan, obecny filar Legii i reprezentacji Polski.

283 000 -
Czyżby? Jeśli wierzyć źródłom, to Artur Jędrzejczyk przejął po Odjidji-Ofoe miano najlepiej opłacanego polskiego ligowca. Kontrakt reprezentanta Polski szacowany jest na 800 tysięcy euro w skali roku - taką właśnie kwotę ujawnił Roman Kołtoń, dziennikarz Polsatu Sport („Super Express” podaje 600 tysięcy euro netto). Do tego zapewne dochodzą premie.ŹRÓDŁO
Piłka Nożna
TAGI: Finanse Pieniądze Polska Artur Jędrzejczyk Michał Pazdan Jakub Wawrzyniak Paweł Brożek Sławomir Peszko
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.